Kolejka 7 czwartek, 06 czerwiec 2024 godz. 20:30

FC Otamany dotychczasowymi osiągnięciami potwierdzają swoje ambicje o wygraniu mistrzostwa. Z dużą pewnością siebie odprawiali z kwitkiem kolejnych rywali, lecz w „derbowym” pojedynku miało nie być łatwo. Mecz rozpoczęli z ich inicjatywą i szukaniem okazji do objęcia prowadzenia, co udało się zrobić dwukrotnie. Gdy wydawało się, że pretendenci wyraźnie odskoczą przeciwnikom, na 2:1 trafił Yury Neudakh. Podrażnione utratą gola Otamany odpowiedziały za sprawą ładnego uderzenia pod poprzeczkę w wykonaniu Vitalija Yakovenko. W taki oto sposób rozwiązał się worek z bramkami w efekcie czego po pierwszej połowie widniał rezultat 6:1. FK Almaz, który często zyskuje przewagę grając z wysoko ustawionym bramkarzem, tym razem dużo stracił na takiej grze. Widać, że rywale byli dobrze przygotowani na tenscenariusz i bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd. Druga połowa była rozgrywana już w spokojniejszym tempie i finalnie FC Otamany zwyciężyły 10:1 dopisując do swojego konta kolejny już komplet punktów. Tym samym nadal pozostali jedną z dwóch niepokonanych drużyn obecnego sezonu.