Coraz bliżej finiszu rozgrywek – dokończenie 7.kolejki!!!

Coraz bliżej finiszu rozgrywek – dokończenie 7.kolejki!!!

Na najwyższym szczeblu obejrzymy trzy znaczące mecze. Stawką jednego będzie trzecie miejsce w tabeli, drugiego pozostanie w grze o medale, a w trzecim drużyny powalczą o lepszą sytuację w strefie spadkowej. Szczebel niżej wszystkich elektryzuję starcie o pozycje lidera pomiędzy Budimexem a Marwickiem. W trzeciej lidze przed szansą na objęcie prowadzenia w tabeli stanie RSolution, zaś w czwartej Explo FC będzie chciało zmniejszyć stratę nad El Barrio FC, które w pierwszej części tej kolejki zainkasowało 6 punktów i o tyle wyprzedza wicelidera. Na piątym froncie zarówno Eletrowoźniak jak i Los Lamusos mają ogromną szansę dogonić prowadzącą dwóje i sprawić, że na czele piątej ligi będą cztery zespoły z tą samą liczbą punktów. W końcu w szóstej lidze podobnej sztuki mogą dokonać Inferno Team oraz FC Port Żerań, które powinny dogonić w tabeli prowadzący Razam.

Zapraszamy na zapowiedź drugiej części zapowiedzi 7.kolejki SuperLiga6 Biznes!

1. Liga Biznes:

Na pierwszoligowych murawach mieliśmy wystartować w poniedziałek, ale z powodów od nas niezależnych, zaczniemy we wtorek. I tu, na „dzień dobry”, czeka nas starcie Ultimy z Niskim Pressem. Obie ekipy sąsiadują w ligowej tabeli, prezentują się niezwykle solidnie i, jak się prześledzi ich wyniki, nie jest łatwo ich pokonać. Dla nas to typowy mecz na remis, ale nie wykluczamy zwycięstwa jednej z drużyn. Sporo będzie zależało od indywidualności, takich jak Loic Bonnet czy Dawid Wichowski. I właśnie ci zawodnicy mogą przesądzić o ewentualnym sukcesie.

 

Podział punktów jest też możliwy, gdy na placu zameldują się Impuls UA i Nadwiśle, czyli, odpowiednio, czwarty i trzeci zespół w stawce. Tu bukmacherzy nieco wyżej cenią akcje gości, którzy aktualnie znajdują się w top3 (w czym ogromny udział ma duet Łukasz Jasiński – Dominik Trepiak), ale komanda rodem z Ukrainy także ma mnóstwo atutów. Wspomnimy tylko bramkostrzelnego golkipera Volodymyra Slobozheniuka czy też Dimę Stesiuka. Toteż nie wykluczamy tu żadnego scenariusza, ale mimo wszystko postawimy na Nadwiśle.

 

Na koniec została nam potyczka The New Greenback z Knurino FC. Nominalni gospodarze nie zdobyli w tym sezonie nawet jednego oczka i sami jesteśmy ciekawi, czy Grzegorzowi Gaworkowi i jego świcie uda się przełamać. Nie będzie o to łatwo, gdyż rywale po słabszym początku piłkarskiej jesieni złapali ostatnio wiatr w żagle i zdołali uciec ze strefy spadkowej. Naszym zdaniem K FC pójdą za ciosem i coś czujemy, że Damian Kacprzak znowu błyśnie skutecznością. Lecz, rzecz jasna, nie przekreślamy tu nadziei Zielonych, którzy jak mają swój dzień, to mogą powalczyć z każdym przeciwnikiem.

 

Ultima - Niski Press X

Impuls UA - Nadwiśle 2

The New GreenBack - Knurino FC 2

 

2. Liga Biznes:

 

Przechodzimy płynnie na drugi front, gdzie także odpadły nam poniedziałkowe spotkania, konkretnie dwa, ale w pozostałych trzech będzie się dużo działo, co gwarantujemy. Tu zmagania otworzymy we wtorek, rywalizacją Team Ivulin Wola z E.ON Polska. Komanda rodem z Białorusi będzie tu pewniakiem do wygranej, mówimy tu w końcu o jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa z Aliaksejem Zenkovetsem i Slavą Ustinovichem na czele. Goście na ten moment zamykają ligową stawkę (mimo starań Damiana Metryki) i trudno nam przypuszczać, by tu zdołali coś ugrać.

 

To tyle na wtorek. W środę obejrzymy hit kolejki, czyli konfrontację Budimeksu z Marwickiem. Gdy na placu boju staną lider i wicelider, to nie może być miejsca na nudę. Obie załogi biją się o złoto i sami jesteśmy ciekawi, na jaką taktykę postawią w meczu na szczycie. Tak naprawdę możliwy jest tu remis po zachowawczej grze, ale być może obejrzymy otwarte widowisko najeżone golami, za które będą odpowiadać Mateusz Grabowski czy też Mateusz Paliszewski. Toteż nie możemy wykluczyć tu żadnego scenariusza, ale jesteśmy przekonani, że czekają nas futbolowe fajerwerki.

 

Na sam koniec czeka nas potyczka Equalitu z Jogadores. Po słabszym początku sezonu nominalni gospodarze złapali formę i swoje trzy ostatnie starcia kończyli kompletem punktów. Według nas jest ogromna szansa na czwarty skalp z rzędu, gdyż najbliżsi przeciwnicy dalecy są od optymalnej dyspozycji, co zresztą idealnie obrazuje tabela. Niemniej, goście na pewno tanio skóry nie sprzedadzą, a Michał Zieliński z pewnością zrobi wszystko, by jego drużyna sprawiła niespodziankę. Aczkolwiek my gramy na Equalit z i prognozujemy, że Adam Biegaj z Damianem Starostą powiększą swój i tak już imponujący dorobek bramkowy.

 

Team Ivulin Wola - E.ON Polska 1

Budimex - Marwick X

Equalit - Jogadores 1

 

3. Liga Biznes:

Drugą cześć siódmej serii spotkań rozpocznie konfrontacja RSolution z Zimnymi Draniami. Tutaj faworytem są nominalni gospodarze, którzy plasują się na drugiej pozycji w tabeli z dwoma punktami straty do lidera. Goście z kolei zajmują dopiero przedostatnie miejsce, ale uwaga, bo po słabym początku sezonu ostatnio ekipa Kamila Centkowskiego się przebudziła. Najpierw ograła AIE, a następnie odprawiła z kwitkiem trzecią siłę ligi, FT. Goście będący na zwycięskim szlaku mogą zaskoczyć po raz kolejny, ale my postawimy na RSolution, za którym przemawiają wyniki, młodość i piłkarskie argumenty.

W drugim wtorkowym starciu Reytan zmierzy się z Dentalem Doctor. Liczby przemawiają za gospodarzami, którzy plasują się na czwartym miejscu w tabeli, podczas gdy goście dopiero ostatnio wygrzebali się ze strefy spadkowej. To właśnie ostatnia forma obu ekip stawia mały znak zapytania. Gospodarze przegrali nieoczekiwanie z Moonfoxem, który następnie dał się ograć Fast Transowi, który z kolei zepchnąć Reytana za podium. Tymczasem ekipa Marka Saneckiego można powiedzieć, że się przebudziła. Wygrała dwa z ostatnich trzech meczów, co poskutkowało awansem na siódme miejsce w tabeli. Obie ekipy słyną z nieustępliwej walki przez całe spotkanie, co zapewni na emocję i mamy nadzieję dramaturgię. Ciut więcej szans dajemy jednak drużynie Tomka Cieślaka, którą bronią wyniki.

Na koniec kolejki obejrzymy starcie drużyn z dolnych partii tabeli, a dokładnie Trójkąt Bródnowski podejmie Alea Iacta Est. Gospodarze po pierwszych kolejkach zostali okrzyknięci specjalistami od remisów. Każda passa się jednak kiedyś kończy i tak też było w tym przypadku. Niestety gdy szczęście się skończyło zaczęły przychodzić porażki i regres w ligowej tabeli aż na ósmą pozycję. Sytuacja gości z kolei wygląda jeszcze gorzej. Gracze w białych trykotach zgromadzili tylko 4 punkty (o dwa mniej od rywala) i zamykają ligową tabelę. Nie należy ich jednak lekceważyć. Wszystkie porażki jakie ponieśli były minimalne, a do tego to właśnie Alea w 6.kolejce zatrzymała samego lidera, urywając mu punkty. Naszym zdaniem obejrzymy starcie godnych siebie rywali, a że obie ekipy zostawiają na murawie mnóstwo zdrowia, to emocje mamy gwarantowane. Kwestię wyniku zostawimy jednak otwartą.

W ostatniej chwili do kalendarze 7.kolejki wskoczyło hitowe starcie RSolution z Fast Transem, które będzie miało kolosalne znaczenie dla układu czołówki tabeli. Nominalni gospodarze staną przed szansą na dobre odskoczyć Cool Teamowi II, który ostatecznie w tej serii spotkań nie zagrał. Tymczasem goście w przypadku potknięcia RS w pierwszym meczu powalczą o pozycje wicelidera w innym przypadku zbliżą się do wicelidera na jeden punkt. Jest o co walczyć, a że obie ekipy mają swoje argumenty w postaci liderów, to emocje mamy gwarantowane. Faworyta jednak nie widzimy, a kwestie wyniku zostawimy otwartą. 

RSolution – Zimne Dranie  1

Reytan – Dental Doctor  1

Trójkąt Bródnowski – Alea Iacta  X

RSolution - Fast Trans  X

 

4. Liga Biznes:

W 4.Lidze Biznesu siódmą kolejkę dokończą dwa starcia. Sytuacja w tabeli po meczach w zeszłym tygodniu bardzo się zmieniła. Dwa mecze wygrało El Barrio FC, które teraz nad Explo ma już 6 punktów przewagi, ale i rozegrane o dwa mecze więcej. Tymczasem na najniższym stopniu podium zameldowała się Żabka Polska, która minimalnie pokonała Przepiórki Włochy. Tuż za strefą medalową jest zaś Team Ivulin TUT oraz Torpedo, które przed tygodniem pokonało Finansovą II.

Z kolei Białorusini we wtorkowy wieczór zmierzą się z Explo FC, a stawką tego meczu będzie pozycja wicelidera. Obie drużyny dzieli tylko 1 punkt, a więc gościom wystarczy remis. Nikt jednak kalkulował nie będzie. Każda starta punktów oddali obie ekipy od złotych medali. Obejrzymy starcie drużyn, które zarówno świetnia atakują jak i bronią, co gwarantuję nam zaciętą rywalizację. To jednak dotychczasowa postawa Explo przemawia do nas bardziej. Wicelider sprawia wrażenie drużyny bardziej poukładanej, grającej równiej i ta na jego zwycięstwo postawimy, a poprowadzi ich do tego duet Łukasz Chluchnik – Kamil Jeczeń.

Dzień później Zimmer Biomet stanie w szranki z Airwentem. To będzie drugi mecz gospodarze w 7.kolejce. Przed tygodniem po bardzo zaciętym boju tylko dwoma golami ulegli liderowi, co pokazuję, że „niebiesko-białych” lekceważyć nie należy. Goście tymczasem pokazali, że kryzys z początku jesieni to już przeszłość. W ostatnich trzech meczach zdobyli 7 punktów co wywindowało ich na 7 miejsce w tabeli. Na medale raczej szans już nie ma, ale nad strefą spadkową mają coraz większą przewagę. Zapowiada się nam typowy mecz walki o każdy centymetr boiska, w którym faworyta nie widzimy.   

Team Ivulin TUT – Explo FC  2

Zimmer Biomet – Airwent  X

 

5. Liga Biznes:

Po odwołaniu poniedziałkowych spotkań na piątym szczeblu do rozegrania zostały nam trzy mecze. Dwa z nich obejrzymy we wtorkowy wieczór i oba zaczną się o tej samej porze. Na sektorze A Pure Play sprawdzi formę Elektrowoźniaka, który ostatnio zaprzepaścił szansę na objęcie prowadzenia w tabeli. Zamiast tego Ukraińcy spadli na piąta pozycję. Ich rywal jest jeszcze niżej w tabeli, ale jest to różnica zaledwie 3 punktów i 1 miejsca, a więc stawką meczu będzie przysłowiowe „sześć punktów”. Nominalni gospodarze po fatalnym starcie rozgrywek (trzy porażki z trudnymi rywalami) nagle się obudzili. Kalendarz był jednak bardziej łaskawy, a do tego odpalił Antoni Starzyński, który poprowadził kolegów do trzech zwycięstw z rzędu. Zarówno postawa jak i piłkarskie umiejętności przemawiają jednak za Elektrowoźniakiem, który mimo absencji swojego najlepszego strzelca Oleha Dvoliatyka (pauza za czerwoną kartkę) powinien sobie poradził z rywalem.

Na sektorze obok także mamy faworyta. W szranki staną przedostatnie w stawce Kosmasy oraz czwarta drużyna w tabeli, Los Lamusos. Niewątpliwie to ekipa Roberta Różyckiego jest tutaj pewniakiem do zgarnięcia trzech punktów. Gracze w niebieskich trykotach w pierwszej części 7.kolejki zatrzymali w drodze na szczyt tabeli Elektrowoźniaka, zajmując jego miejsce w tabeli i doskakując do lidera na 3 oczka. Świetną formę wciąż potwierdzają Leszek Urbanik i Michał Araźny, ale tym razem do zwycięstwa poprowadził ich Tomek Piotrowski. Los Lamusos celują w mistrzostwo, a ostatnim zwycięstwem nad bardzo ciężkim rywalem pokazali, że mają ku temu predyspozycję. Stawiamy na pewne zwycięstwo gości.

Na koniec pozostało nam środowe starcie Cool Teamu z IKEĄ. Tutaj spodziewamy się zaciętej i wyrównanej rywalizacji. Na murawie zameldują się ósma oraz siódma drużyna w tabeli, które zgromadziły do tej pory po 4 oczka. Bliżej im zatem do strefy spadkowej, nad którą mają tylko 3 punkty przewagi. Muszą zatem uważać bo widmo spadku do szóstej ligi jest coraz bliższy. CT ostatnio zapunktował w 3 kolejce, goście zaś w drugiej, a więc bardzo dawno temu. Jedni i drudzy wietrzą w tym meczu szansę na zwycięstwo i odskoczenie od strefy spadkowej. My im tego nie ułatwimy, bo widzimy starcie godnych siebie rywali.   

Pure Play – Elektrowoźniak  2

Kosmasy – Los Lamusos  2

Cool Team – IKEA  X

 

  1. 6. Liga Biznes:

Czas na szóstą klasę rozgrywkową, gdzie musieliśmy odwołać poniedziałkowy hit, w którym Neostands miał podjąć Razam. Tymczasem może z tego skorzystać FC Port Żerań, który przed tygodniem w pierwszej części tej kolejki zainkasował 3 punkty, gromiąc Bar ETV Ulubioną. Tym razem w zaległym meczu ekipa z Żerania podejmie będący ostatnio na fali BakerTilly TPA, szóstą drużynę w tabeli. Na papierze zdecydowanym faworytem są nominalni gospodarze, którzy staną przed szansą zrównania się z liderem. Prześcignąć go będzie bardzo trudno, gdyż FCPŻ musiałby wygrać różnicą ponad 20 goli. To raczej niemożliwe, tym bardziej patrząc na ostatnie poczynania gości. BT TPA wygrał dwa z ostatnich trzech meczów, a w tym trzecim poważnie postraszył lidera, ulegają tylko dwoma golami. To każe podejść do nich z szacunkiem i nie ich nie lekceważyć. My jednak postawimy na liczby i konsekwencję w grze, jaką widzimy po stronie gospodarzy. Do tego FC Port Żerań ma bardzo szeroką i wyrównaną kadrę, w której jest kilku graczy mogących wziąć ciężar gry na swoje barki. Stawiamy na emocje, ale i na pewne zwycięstwo gospodarzy.

Dzień wcześniej dojdzie do starcia drużyn z dolnych partii tabeli, które dzielą tylko 3 punkty. W szranki staną Chłopcy do bicia oraz Piłeczka Lobem. To nominalni goście mają na koncie jedno zwycięstwo więcej, ale we wtorkowy wieczór nie powinno to mieć większego znaczenia. Obie drużyny grają walecznie i z poświęceniem, co gwarantuje nam i emocje i dramaturgię. Faworyta jednak nie widzimy, ponieważ i jedni i drudzy mają w swoich szeregach graczy, którzy w piłkę grać potrafią. Liczymy na spore emocję, ale na kanonadę goli się nie nastawiamy. Jedni i drudzy dużo nie strzelają, a do tego zdecydowanie lepiej bronią goście. Wychodzi nam remis po sporej dawce emocji.

Także Inferno Team stanie przed szansą na dogonienie lidera. Mało tego szanse wicelidera oceniamy podobnie jak ekipy z Żerania, bo jakby nie było podejmą GNS Warszawa, ósmą drużynę w tabeli. Nominalni gospodarze długo mieli łatkę drużyny, która jednym golem rozstrzyga swoje mecze. Ostatnio jednak przyszły ciut bardziej przekonujące porażki z drużynami pokroju środowego rywala. Co dodatkowo skłania nas ku gospodarzom. Inferno ma raptem trzy oczka straty do lidera, którego jednak na pewno nie wyprzedzi (porażka w bezpośredni starciu). Stawiamy na pewne zwycięstwo gości, wśród których pierwsze skrzypce gra trio: Stanisław Tymiński - Michał Pasiorowski – Maciej Rudy.

Chłopcy do bicia – Piłeczka Lobem  X

FC Port Żerań – BakerTilly TPA  1

GNS Warszawa – Inferno Team  2

 

Sponsorzy

Partnerzy

Gdzie gramy