Kolejka 1 poniedziałek, 27 marzec 2023 godz. 20:15

Żółte kartki

Starcie między IKEA a Kosmasami było jednym z tych, które będą aspirowały do kategorii najciekawszych w sezonie. To wiedzieliśmy już po elektryzującym początku. Już w 3. Minucie wynik otworzyli goście, jednak tuż po wznowieniu, ich rywale wyrównali. Sytuacja dosłownie moment później się powtórzyła i choć wynik 2:2 utrzymał się do przerwy, nie brakowało naprawdę wielu szybkich i ładnych akcji z obu stron. Tempo jeszcze bardziej zostało przez jednych i drugich podkręcone po zmianie stron. Ponownie na prowadzenie wyszli zawodnicy w pomarańczowych strojach i wydawało się, że to właśnie oni mają lekką przewagę, jednak IKEA wcale nie zamierzała odpuszczać i w 38. Minucie doprowadziła do wyrównania. Gdy wszyscy myśleli, że podziałem punktów zakończy się ten mecz, w ostatniej jego akcji najlepszy tego dnia na boisku Szymon Kolasa idealnie wyłożył piłkę Wojciechowi Borgowi, który skierował ją do siatki gospodarzy, zostając bohaterem swojej drużyny.