Kolejka 1 czwartek, 30 marzec 2023 godz. 19:30

O 19:30 rozpoczęły nam się środowe zmagania w lidze Biznesu. Na pierwszy ogień mieliśmy spotkanie pomiędzy TransGourmet i Zimmer Biomet. Początek spotkania należał do gosci. Odrazu narzucili swoje tempo gry i cały czas atakowali. W drugiej minucie mieliśmy otwarcie po strzale Clemensa Peyrelongue. Chwile później kolejny cios zadał Marcin Banasek i po 4 minutach mieliśmy 0:2. Po kolejnych dwóch minutach goście odnotowali kolejne trafienie. Z blisko połowy boiska Peyrelongue zdecydował się na strzał. Piłka poszła jak rakieta w samo okienko. Tym samym na tablicy wyników widniał wynik 0:3. Później gra się trochę wyrównała albo goście łapali oddech, aby zadać kolejne ciosy. Tak tez było. Zrobili sobie przerwę do 14 minuty. Wtedy do siatki trafił Piotr Kulin, który pewnie wykorzystał sytuacje sam na sam. Za kilka chwil Clemens dołożył swoją trzecia i czwarta bramkę w tym spotkaniu. Tym samym drużyny schodziły na przerwę przy stanie 0:6. Druga odsłona zaczęła się spokojniej. Początek był bardzo wyrównany. Nawet to gospodarze przejeli inicjatywę. Skutkowało to bramką z 24 minuty, gdy po indywidualnym rajdzie Karol Szymaniak trafił po długim słupku. Chwile później drugim trafieniem w tym spotkaniu odpowiedział Kulin. W końcówce spotkanie mieliśmy szybka wymiane ciosów i mecz zakończył się wynikiem 2:8.