Kolejka 8 poniedziałek, 22 maj 2023 godz. 19:30

Ósmą kolejkę w 1 Lidze Biznesu, rozpoczęliśmy od spotkania Lamico i Impuls UA. Dla Lamico ten sezon jest do zapomnienia, przegrali 5 z 6 meczy i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Goście zaś wciąż walczą o podium i nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Od początku przycisnęli gospodarze, to dało efekt w postaci bramki w 6 min. Bartek Kubicki dostał prostopadłe podanie, które po chwili zamienił na bramkę. Następnie odpowiednio w 14 i 17 min, Bohdan Ivaniuk strzela dwa gole, dając prowadzenie Impulsowi. Pod koniec pierwszej połowy, sędzia podyktował rzut karny za wślizg w polu karnym. Egzekutorem był Eryk Stoch, któremu udało się wyrównać. Wynikiem 2:2 zakończyła się pierwsza odsłona. Druga połowa rozpoczęła się od nacisku Impulsu. W 28 min przełożyło się to na bramkę Vladyslava Budza. Dwie minuty później, Konrad Adamczyk popędził skrzydłem i doprowadził do kolejnej równowagi. W tym momencie Impuls zdecydował się grać z lotnym bramkarzem. Przewagą w polu się opłaciła, gdyż w 37 min Ivaniuk grając właśnie jako lotny, zdobył zwycięskiego gola. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:4, dzięki czemu Impuls przedłużył swoje szanse na top3. Po więcej zapraszamy do materiału VEO.