Kolejka 9 wtorek, 05 marzec 2024 godz. 19:45

9 kolejkę w 1. Lidze Biznesu, rozpoczęliśmy spotkaniem MFC Berry Kolektyw Kreatywny i FK Almaz. Gospodarze zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Goście zaś, wciąż mają matematyczne szanse na podium, ale do tego prócz zwycięstw, potrzebują korzystnych dla siebie wyników meczów bezpośrednich rywali. Od początku swoje tempo narzucili „zieloni”. Jako pierwszy w 3 min, do siatki trafił Roman Soltys. Dwie minuty później Ihor Bakun, mocnym strzałem trafił na 0:2. W 9 min, Yurii Neudach zaczął swoją kampanię strzelecką. Jeszcze w tej samej minucie, Łukasz Olszewski dał sygnał swojej drużynie do odrabiania strat. W 14 min, Marcin Mystkowski strzelił bramkę kontaktową i wydawało się, że mecz zrobi się bardziej wyrównany. Jednak Almaz do przerwy dołożył jeszcze dwa trafienia i do przerwy było 2:5. Po zmianie stron, FKA skutecznie trzymali rywali na dystans i sukcesywnie powiększali przewagę. Finalnie, mecz zakończył się rezultatem 5:10. Teraz Almaz musi czekać na wynik innych meczy, ale szansę na zajęcie podium nie są za duże. Po więcej, zapraszamy do materiału VEO.