Kolejka 9 środa, 19 czerwiec 2024 godz. 19:45

FC Osiedle Wilno miało szansę opuścić ostatnie miejsce w tabeli, a w tym celu potrzebowało ograć Pure Play. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale nie było też niemożliwe. Jednak po upływie nieco ponad pięciu minut sprawa wydawała się rozstrzygnięta – prowadzenie gości 0:3 zwiastowało jednostronną kanonadę. Dopiero po golu Kyrylo Bilousova mecz się wyrównał, a nominalni gospodarze momentami przejmowali kontrolę nad grą. Udało się zanotować trafienie kontaktowe po przerwie i sprawa końcowego rezultatu ponownie była otwarta. Od tej chwili obie strony starały się szybko atakować bramkę rywali, notując przy tym dużo strat. Ostatecznie, mimo kilku okazji obu zespołów, mecz zakończył się wynikiem 2:3, przez co FC Osiedle Wilno pozostało na ostatnim miejscu w tabeli. Pure Play zakończyło sezon w środku stawki, co chyba jest dla nich pewnym rozczarowaniem.