Kolejka 1 środa, 10 styczeń 2024 godz. 20:30

O godzinie 20:30 rozpoczęło się spotkanie w ramach 4 ligi biznes, gdzie w walce o trzy punkty mierzyły się ekipy Alea Lacta Est vs Tornado UA. Na pierwsze trafienie w tym meczu nie trzeba było długo czekać, gdyż już po zaledwie 5 minutach gry sposób na pokonanie bramkarza odnalazł Jakub Szlezinger po doskonałym zagraniu Piotra Maleńczaka. Radość z gola nie potrwała, jednak długo, gdyż kilkadziesiąt sekund później z odpowiedzią ruszyli Goście, a w zasadzie to Vova Ufimtev ze stoickim spokojem zdobył gola dającego wyrównanie. Minutę  później Rusina Kucher wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie i na protokole widniał wynik 1:2. Po tym zdarzeniu ekipy nieco przygasły, jednak naszym oczom cały czas ukazywały się ciekawe rozwiązania, lecz piłka nie chciała odnaleźć drogi do bramki. Dopiero po kwadransie gry ekipy znów przerwały bezbramkową ciszę i jeszcze przed zakończeniem pierwszych 20 minut zdały na swoje kona zdobyć po jednym trafieniu. Po zmianie stron ekipy cały czas utrzymywały wyrównywany poziom. Sporo było akacji ofensywnych, zaciętych rywalizacji w bocznych stradach boiska oraz przyjemnych dla oka interwencji obu bramkarzy, jednak tylko do czasu. W końcówce spotkania inicjatywę stopniowo zaczęli przejmować Goście, a swoją dobrą jakość potwierdzali kolejnymi trafieniami, dzięki czemu odskoczyli rywalom na trzy trafienie i tym samym mogli cieszyć się z wywalczonych trzech punktów.