Kolejka 1 środa, 11 styczeń 2023 godz. 20:15

Ostatnim meczem tej kolejki w 3 Lidze Biznes było spotkanie ELMOLu z Jogadores. Gospodarze po wywalczeniu wicemistrzostwa w zeszłym sezonie awansowali szczebel wyżej, gdzie też mogą nieźle namieszać. Goście zaś to bardzo solidna ekipa, która niegdyś aspirowała do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jeżeli uzupełnią zespół, mogą powalczyć o najwyższe cele. Od początku mecz był dość wyrównany. Obie drużyny atakowały, lecz głównie gra toczyła się w środku pola. W 9 min Łukasz Jaroń otworzył wynik strzałem oddam z lewej strony pola karnego. Trzy minuty później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Jogadores. W 15 min ELMOL szybko rozegrał rzut rożny. Rafał Janus wznowił do Rafała Kolasińskiego, który strzałem po długim słupku trafił na 1:2. W 18 min Jaroń kompletuje hattrika, a dwie minuty później strzela bramkę do szatni. Wynik do przerwy brzmiał 1:4. W 24 min Kolasiński przywraca ELMOLowi nadzieję na dobry rezultat trafiając na 2:4. W 30 min Rafał Janus, po asyście Mynola Negiuniaka, strzela na 3:4, dzięki czemu odzyskują kontakt. Ten stan długo się nie utrzymał, ponieważ Jogadores szybko odzyskali dwubramkowe prowadzenie, a chwilę później było już 3:6. Bramkarz ELMOLu postanowił się kiwać z napastnikiem, po czym stracił piłkę i w efekcie bramkę. W 36 min Rafał Stefanek zmniejsza stratę na 4:6. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 5:8, dzięki czemu Jogadores na inaugurację zgarniają komplet punktów. ELMOL musi przywyknąć do szybszej gry na wyższym poziomie, ale sądzimy że to kwestia chwili, żeby się przyzwyczaili. Po więcej zapraszamy do materiału VEO.