Kolejka 9 wtorek, 07 marzec 2023 godz. 20:30

Nadwiśle było wyraźnym faworytem pojedynku z Budimex, mimo niezłej formy gości. Oglądając spotkanie można jednak było mieć wątpliwości, czy zawodnicy nie zamienili się koszulkami. Od pierwszych minut przewaga była po stronie gości, którzy objęli prowadzenie w 5. minucie po uderzeniu w krótki róg Jakuba Wasilewskiego. Gospodarze mieli kłopot z wykreowaniem niezłej okazji bramkowej, ale udało się wywalczyć rzut karny w 10. minucie. Gol z „jedenastki” mógł na nowo rozpocząć zmagania, lecz wykonawca jedynie obił poprzeczkę. Z pewnością taki obrót spraw nie pomógł, a Budimex po chwili wykorzystał okazję, aby „dobić” rywala. W 14. minucie ponownie ładnie przymierzył Jakub Wasilewski, a na dwie minuty przed końcem pierwszej części Mateusz Grabowski przytomnie dograł piłkę z rzutu wolnego do Sebastiana Prządki, który trafił do pustej bramki. Wynik 0:3 i brak argumentów po stronie Nadwiśla nie napawały optymizmem przed drugą połową. Po wznowieniu gry przez sędziego gra się nieco wyrównała dzięki wyżej ustawionemu pressingowi, który jednak często był nieskoordynowany i nie przyniósł korzyści drużynie gospodarzy. Aktywny był Bartek Trześniak, który kilka razy indywidualnymi akcjami wywalczył pozycję strzelecką, ale za każdym razem na posterunku był golkiper. Finalnie Budimex dołożył kolejne trzy gole w niespełna pięć minut, czym przypieczętował w pełni zasłużone zdobycie kompletu punktów. Przed spotkaniem mało osób postawiło by na takie rozstrzygnięcie, a Nadwiśle przez porażkę utrudniło sobie drogę do utrzymania trzeciego miejsca w tabeli.