Kolejka 6 środa, 15 luty 2023 godz. 19:30

Impuls UA po efektownym zwycięstwie przed tygodniem, żeby myśleć o medalach musi wygrać wszystkie mecze do końca. Na drodze do tego, stanęli im Lamico. Ekipa Adama Tomaszewskiego odbudowała się i ten sezon stanowczo mogą uważać do udanych. Ich rekord to 4 zwycięstwa i jedna porażka. Ten mecz też rozpoczął się po ich myśli. Już w 3 min Mikołaj Wysocki otworzył wynik. Dwie minuty później Bohdan Ivaniuk wykorzystał podanie bramkarza i doprowadził do wyrównania. W 7 min Vladyslava Budz wykorzystał błąd obrony i pognał w stronę bramki rywala, po czym strzałem po ziemi wyprowadził Impuls na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy Impuls kontrolował przebieg gry i na przerwę schodzili z bezpieczną przewagą 5:1. W drugiej odsłonie Lamico zaczęło gonić, lecz trzeba przyznać, że Impuls grał bardzo mądrze i nie dał sobie zabrać zwycięstwa, mimo iż Lamico dwukrotnie złapali kontakt z przeciwnikiem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:7, dzięki czemu Impuls awansował na 3 miejsce w tabeli. Lamico co prawda spadli poza top3, ale mają rozegrany mecz mniej, więc wciąż mają szansę wrócić na podium. Po więcej zapraszamy do materiału VEO.