Kolejka 4 środa, 01 luty 2023 godz. 20:15

W drugiej turze spotkań w środowy wieczór na boisku „A” mierzyły się ekipy Impuls UA i FK Almaz. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, bo już w drugiej minucie prowadzili 1:0 po wysokim odbiorze Vasyla Ivaniuka i samodzielnym wykończeniu akcji. W 13 minucie akcje bramkowa miała ekipa w zielonych trykotach. Jeden z zawodników minął bramkarz. Piłka zmierzała już do siatki, gdy obrońca pojawił się w bramce i wybil pilke z linii bramkowej. Ta jednak spadła na przedpole, gdzie dobrze odnalazł sie Volodymyr Kulnik i uderzył w dolny róg bramki nie dając szans bramkarzowi. Chwile później Vladyslav Andriusta po rykoszecie z rzutu rożnego uderzył zza pola karnego i mieliśmy 1:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Druga odsłona rozpoczęła się od szybkiego podwyższenia prowadzenia przez Almaz. Ihor Bakun uderzył z połowy boiska wciskając bramkarzowi piłkę za kołnierz. Później kontrole przejeli gospodarze, czego skutkiem było kilka gorznych sytuacji. Jedna z nich zakończyła się trafieniem z dystansu bramkarza - Volodymyra Slobozheniuka i mieliśmy 2:3. Chwile później na 3:3 trafił Vladyslav Budz po pewnie wykorzystane sytuacji sam na sam. Już w końcówce spotkania kapitalna okazje miał jeden z graczy Impulsu, ale bramkarz wykazał się niesamowitym refleksem i obronił strzał z 3 metrów utrzymując Almaz w grze. W samej końcówce Kulnyk zagrał prostopadle do Bakuna, który z pół obrotu ustalił rezultat spotkania na 3:4.