Kolejka 3 wtorek, 04 październik 2022 godz. 21:00

W pierwszym spotkaniu we wtorkowy wieczór w szranki ze sobą stanęła jak dotąd niepokonana drużyna Podaj wynik ze Starą Lamą, która tym sezonie zaznała już szczęścia po wygranej, jak i goryczy porażki. Początkowa faza meczu to szybka wymiany ciosów. W pierwszej minucie do siatki gości trafił Olivier Pulikowski. Chwilę później odpowiedzieli goście, a dokładniej Denis Boluts. Goście nie poprzestali na jednym trafieniu, gdyż w 2 minucie było już 1:2. W kolejnych minutach swoje 2 sytuacje wykorzystali przyjezdni i po 7 minutach gry mieliśmy wynik 1:4. Do 10 minuty padły kolejne 3 bramki. Tym razem wszystkie dla gospodarzy. W tym czasie Kacper Dreszel skompletował jednego z najszybszych hattricków w naszych rozgrywkach. Strzelał w 7,8 i 10 minucie gry. Po bardzo obfitym w gole początku nastąpił lekki przestój. Kolejne trafienia padały dopiero w 17 i 20 minucie, a ich autorami byli Vitalii Vierchenko i Alex Tsymbaliuk. Po zmianie stron mieliśmy kilka ofensywnych akcji gości zakończonych trafieniem. Mowa tu o sytuacjach z 25,26,28 i 29 minucie. Tym momencie już każdy wiedział, kto tego dnia będzie świętował zwycięstwo, a kto pierwszy raz w tym sezonie będzie mierzył się ze smakiem porażki. Do końca spotkania zawodnicy wpisywali się na listę strzelców  jeszcze 3 razy. Dwa razy goście i czwarte trafienie wpadło na konto Dreszela, który jak równy z równym walczył o gracza meczu z Bolutsem. Tego dnia to goście byli lepsi, dlatego MVP należało się graczowi przyjezdnych. Mecz zakończył się wynikiem 5:12.