Kolejka 6 środa, 22 maj 2024 godz. 19:45

Żółte kartki
Czerwone kartki

W pojedynku drużyn ze środka tabeli, Alea Iacta Est oraz Kaspedy, nie sposób było wskazać wyraźnego faworyta. Pewnym natomiast było to, że porażka oddaliłaby jedną z drużyn od walki o ligowe podium. Nim każdy zawodnik na boisku zdążył dotknąć futbolówkę, Arkadiusz Chrostowski trafił do siatki po raz pierwszy, celnie uderzając z pola karnego. Jak się okazało w kolejnych minutach, był to początek strzeleckiej uczty gospodarzy, której dowodził właśnie Arek. W 12. minucie trafił na 3:0 skutecznie wykonując rzut wolny niemalże z linii pola karnego, a już w następnej akcji uderzył z dystansu pod poprzeczkę. Gdyby tego było mało, to w 16. minucie nieco, „nieco” szczęśliwie, bramkarza pokonał Piotr Maleńczak. Po pierwszej połowie 5:1 prowadziła Alea Iacta Est i pojedynek wydawał się być rozstrzygnięty. Defensywa Kaspedy właściwie nie istniała, a z przodu nie było zawodnika, który zrobiłby różnicę. Co prawda po wznowieniu gry, w 23. minucie na 5:2 trafił Michał Morycz, lecz w kolejnych akcjach niewiele zwiastowało pogoń za rywalem. Obraz się zmienił w ostatnim fragmencie meczu. Coraz odważniej poczynał sobie właśnie Michał Morycz, a w 40. minucie nawet skompletował hat-tricka. Było to trafienie na 5:4. Gdyby gol padł kilka chwil wcześniej, to goście z dużym prawdopodobieństwem doprowadzili by do remisu, ponieważ rywale tak naprawdę przestali grać w piłkę w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Na szczęście gospodarzy arbiter zagwizdał po raz ostatni i Alea dopisała do swojego konta bardzo cenne 3 punkty.