Kolejka 5 poniedziałek, 05 luty 2024 godz. 21:15

Derby Białorusi na Obrońców Tobruku były wyjątkowo wyrównane, co było przewidywalne, biorąc pod uwagę poziom obu drużyn. Pierwsza połowa meczu nie przyniosła zbyt wielu emocji, gdyż zarówno Team Ivulin TUT, jak i Team Ivulin Exile skupiały się głównie na solidnej obronie i budowaniu akcji. Wynik pozostał bezbramkowy do przerwy, co świadczyło o równorzędności obu zespołów. W drugiej połowie goście postanowili przełamać impas i zdecydowanie bardziej zaatakować bramkę przeciwnika. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 27 minucie, kiedy to Maksim Khikhol wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie Exile. Jednak TUT odpowiedział szybko, doprowadzając do wyrównania za sprawą strału Jauhiena Shabana. Mimo tego Exile kontynuował agresywną grę i ponownie objął prowadzenie za sprawą Khikhola. Po zdobyciu bramki goście powrócili do bardziej defensywnej taktyki, kontrolując przebieg meczu i pewnie utrzymując wynik 2:1 do końca spotkania. Dla Exile to były cenne trzy punkty, które pozwoliły im utrzymać się w czołówce tabeli.Początek formularza