Kolejka 1 poniedziałek, 04 kwiecień 2022 godz. 21:15

W ostatnim poniedziałkowym spotkaniu mierzyły się ze sobą zawodnicy Ecypconu oraz Alea Iacta Est. Obie ekipy to debiutanci w naszych rozgrywkach, zatem z niecierpliwością czekaliśmy, by poznać ich umiejętności. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana. Wynik jako pierwsi otworzyli goście w 7 minucie, jednak chwilę później gospodarze wyrównali po strzale z rzutu karnego, a potem wyszli na prowadzenie, przejmując na moment inicjatywę. Jednak tuż przed gwizdkiem sędziego zapraszającym na przerwę, AIE wyprowadziło trzy szybkie ciosy - najpierw Piotr Maleńczak popisał się kapitalnym uderzeniem po ziemi z rzutu wolnego, następnie po jego świetnym przerzucie piłkę pod poprzeczkę bramki Marcina Chudzika zapakował Artur Aksamit. Do tego goście dołożyli jeszcze jednego gola, zatem na przerwę schodzili z wynikiem 2:4. Drugą połowę z wysokiego C zaczął Ecypcon, w którym zdecydowanie trzeba wyróżnić Lewisa Chukwueruke, który praktycznie w pojedynkę rozmontowywał obronę rywali. Jeden zawodnik jednak nie dał rady samodzielnie zapewnić swojej drużynie trzech punktów, a goście zdecydowanie wrzucili wyższe obroty i byli nie do zatrzymania. Ostatecznie, Alea Iacta Est zwycięża 4:8, zatem sezon zaczynają w bardzo dobrym stylu. MVP wybrany został wspomniany wcześniej Piotr Maleńczak.