Kolejka 5 poniedziałek, 16 październik 2023 godz. 19:00

W pierwszym poniedziałkowym meczu doszło do pojedynku między zespołami Elektrowoźniak oraz Ikea. Otwarcie wyniku nastąpiło w 12 minucie tego spotkania kiedy to Ołeh Dvoliatyk wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Minutę później mieliśmy już dwubramkowe prowadzenie ekipy gospodarzy tym razem to Ruslan Chaikovskyi wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie działo się już o wiele więcej niż w pierwszej. Dowodem na to był gol z 27 minuty dla drużyny gości, kiedy kontakt dla swojej ekipy złapał Przemek Czaplicki. Nie minęło kolejne 7 minut, a gospodarz znów odskoczyli na dwa gole za sprawą drugiego gola Dvoliatyka. Następnie szybko po rozpoczęciu bramkę strzelił Dmochowski, ale dużo to w tym spotkaniu nie zmieniło, bo ekipa Elektrowoźniaka te trafienia w ogóle nie przejęły i grali swoje, a to owocowało w następnie trafienia. Ostatecznie gospodarze wygrali to spotkanie wynikiem 6:2 i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.