Kolejka 3 poniedziałek, 02 październik 2023 godz. 19:00

W poniedziałkowym starciu 5. Ligi Biznesu między Los Lamusos a Aplikacjami Krytycznymi, losy spotkania były niepewne od samego początku. Goście wyraźnie dążyli do znalezienia szansy na przełamanie po dwóch porażkach. Dla gospodarzy było to pierwsze spotkanie w sezonie, co wprowadzało pewne pytania dotyczące ich formy. W 7 minucie Robert Różycki rozwiał wszelkie wątpliwości, zapisując na swoim koncie bramkę i otwierając wynik. Aplikacje ruszyły z kontrą, ale nie zdołały zaskoczyć bramkarza Lamusos. Spotkanie nabrało tempa, a piłka krążyła między bramkami. W 18 minucie Krzysztof Łyczko dołożył kolejne trafienie, ustalając wynik na 2:0 przed przerwą. Druga połowa rozpoczęła się bardzo intensywnie, gdy już minutę po gwizdku Michał Araźny zwiększył przewagę gospodarzy. Ta bramka zdawała się podciąć skrzydła Aplikacjom. Mimo że Tomasz Świder zdobył gola w 26 minucie, to Los Lamusos przejęli całkowitą kontrolę nad meczem. Wynik końcowy, 7:1, został ustalony w 39 minucie, gdy Leszek Urbanik wykorzystał podanie od Grzegorza Dzięgiela, który tego dnia doskonale bronił strzały na bramkę. To spotkanie dostarczyło sporo emocji i pokazało dominację Los Lamusos, zasługujących na zwycięstwo w tym debiutanckim występie.