Kolejka 4 czwartek, 12 październik 2023 godz. 21:15

Ostatnim czwartkowym pojedynkiem był mecz w ramach 4 ligi biznes, gdzie walkę o trzy punkty stoczyły zespoły Cezar vs Explo FC. Rywalizację błyskawicznie otworzyli Goście, którzy to już w 1 minucie meczu wyszli na prowadzenie po trafieniu Łukasza Chluchnika, a 4 minuty później przewagę podwyższył Maks Mieszkowicz po dobrym zagraniu Barta Roga i na proktologów widniał wynik 0:2. Gospodarze po szybkich dwóch ciosach starali się odpowiedzieć rywalom, jednak skuteczna gra w defensywie Explo im to utrudniała, a do tego bramkarz nie tracił swojej czujności. Po dwóch trafieniach mecz nieco się uspokoił, a Gospodarze zyskali nieco pewności w rozgrywaniu piłki, lecz cały czas brakowało im dopięcia akcji na ostani guzik przez co ciężko było im skierować futbolówkę do siatki. Po zmianie stron liczyliśmy na to, że Gospodarze w końcu się odblokują i mecz stanie się bardziej otwarty, jednak rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej. Drugą część meczu całkowicie zdominowali Goście. Cały czas naszym oczom ukazywały się ciekawe oraz groźne rozwiązania, które wraz z biegiem czasu przynosiły skuteczne rezultaty w postaci kolejnych bramek. W 30 minucie spotkania Mieszkowicz podwyższył stan meczu do 3:0, a w kolejnych minutach dwa gole dożył Chluchnik co dawało pewną pięciobramkową przewagę. Taki przebieg sytuacji rozwiał jakiekolwiek nadzieje Cezara tego wieczoru i mimo, że Gospodarze stwarzali sobie pojedyncze okazje to dalej pozostawił nieskuteczni. W końcówce spotkania gwóźdź do trumny przybił Adrian Stadnik finalnie ustalając wynik spotkania na 6:0 i trzy pewne wywalczone trzy punkty trafiły na konto Explo FC.