Kolejka 5 poniedziałek, 16 październik 2023 godz. 19:45

W 5 kolejce w ramach drugiej ligi biznes doszło do pojedynku między zespołami Lexus W-wa Wola oraz E.ON Polska. Fantastycznie w to spotkanie weszli piłkarze gości, którzy już w 3 minucie po bramce Damiana Metryki objęli w tym spotkaniu prowadzenie. Po tym trafieniu goście jednak już tak dobrze nie atakowali, a jedynie przyjmować ciosy. W 8 minucie meczu wyrównał Rafał Wlazło, a po chwili w zaledwie trzy minuty dubelt zaliczył najlepszy piłkarz tego meczu Kamil Czyżak. E.ON nie miał w tym meczu za dużo do powiedzenia, gospodarze mimo, że grali bez zmian całkowicie zdominowali ten mecz i byli lepsi od swoich rywali w każdej płaszczyźnie. W drugiej połowie udało im się zdobyć aż 6 bramek tracąc przy tym zaledwie jedną i finalnie wygrali to spotkanie wynikiem 10:2. Lexus tym zwycięstwem goni stawkę tracąc zaledwie jeden punkt do trzeciego miejsca, lecz East Crew mają jeden mecz mniej. Goście niestety z zaledwie jednym punktem meldują się na przed ostatnim miejscu w tabeli.