Kolejka 1 czwartek, 21 wrzesień 2023 godz. 21:15

Ostanim czwartkowym pojedynkiem był mecz w ramach 2 ligi biznes, gdzie na przeciw siebie stanęły zespoły Equal.it vs Lexsus W-wa Wola. W początek spotkania pewnie weszli Goście, który to z pełna determinacja zaczęli spotkanie na wysokich obrotach zaskakując rywali dwoma szybkimi trafieniami. Pierw piłkę do siatki skierował Cezary Uziębło, który pewnym strzałem po dalszym słupku pokonał bramkarza, a dwie minuty później celny cios zadał Paweł Tomczyk i na protokole wynik wskazywał 0:2. Napędzani takim obrotem spraw Lexus nie zamierzał się zatrzymywać i jeszcze mocniej naciskał na drużynę przeciwną tworząc sobie kolejne groźne akcje, które w niekrótkim czasie zaowocowały podwyższeniem stanu meczu na 0:3. Po tym fakcie mogło się wydawać, że Goście będą mieli spotkanie pod pełną kontrolom i pewnie dowiozą korzystny wynik do samego końca spotkania, lecz rzeczywistość była nieco inna. Wraz z biegiem czasu coraz odważniejsi w sowich poczynaniach był Equal.it, który rozdrażniony całą sytuacją nie zamierzał pozostawić sytuacji bez echa i z pewnością ruszył do odrabiania strat. Gdy zegar sędziego wskazywał ostatnie pięć minut drugiej części, zawodnicy w białych strojach zaczęli wykorzystywać swoje sytuacje doprowadzając na chwilę przed zejściem na przerw do wyniku 3:3. Gra po zmianie stron zrobiła się niezwykle zacięta, bowiem jedna jak i druga ekipa nie zamierzała poprzestać w kreowaniu ciekawych oraz groźnych rozwiązań, a to niezmiernie cieszyło oko widzów, którzy bacznie obserwowali ową rywalizację. Mimo to skuteczności w wykończeniu pozostawali Goście, którzy to do niemal do samego końca pewnie utrzymywali prowadzenie 5:3, lecz można tu rownież powiedzieć o sporym nieszczęściu rywali, bowiem brakowało dopięcia akcji na ostani guzik. W samej końcówce spotkania Gospodarze zdołali zdać jeszcze celu cios doprowadzać do wyniku 5:4, lecz na wyszarpanie punktów było już za późno i mecz ostatecznie zakończył się wygraną Gości.