Kolejka 8 czwartek, 16 listopad 2023 godz. 20:30

W czwartkowy wieczór doszło do starcia w ramach 1 ligi biznes, gdzie na przeciw siebie stanęły drużyny Knurinho FC vs Ulitima. Już od samego początku meczu drużyny wykazywały się sporym zaangażowaniem i naprzemiennie naszym oczom ukazywały się ciekawe rozwiązania, lecz przez dłuży czas piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. Dopiero po 13 minutach gry bezbramkową ciszę przerwali Goście, a w zasadzie to Bartek Kowalewski dobrze wykorzystał podanie Szymona Kolasy i pewnym uderzeniem skierował piłkę do siatki. Po tym zdarzeniu ekipy cały czas próbowały zaskoczyć, któregoś z bramkarzy, jednak skuteczna gra na linii oraz dobra postawa w defensywie znacznie utrudniała dokonać tego faktu i wynik do przerwy pozostał niezmienny. Swoją okazje Gospodarze wykorzystali dopiero w drugiej części spotkania rozpoczynając ją od błyskawicznego trafienia Dawida Zająca. Od tego momentu mecz zrobił się jeszcze bardziej zacięty, a drużyny zaciekle dążyli do zdobycia bramki, która znacznie przybliżyłaby ich do zgarnięcia trzech punktów. W 25 minucie odpowiedzialność na swoje barki postanowił wziąć ponownie Kowalewski, który zachowując zimna krew ponownie dał swojej ekipę prowadzenie i na protokole widniał wynik 1:2. Ten fakt dość mocno rozdrażnił drużynę przeciwną, dzięki czemu mogliśmy oglądać ich jeszcze mocniejsze starania, które po krótkim czasie przyniosły owoce w postaci gola remisowego. Mogło się wiec wydawać, że widok zaciętego spotkania będzie przenocował się do samego końca meczu, jednak tak się nie stało. W końcówce meczu tempo znacznie podkręcili Goście, a dzięki dobrej skuteczności Szymona Kolasy oraz Loic Bonnet Ultima mogła cieszyć się z wywalczonych trzech punktów, bowiem mecz po ich trafieniach zakończył się wynikiem 2:4.