Kolejka 1 poniedziałek, 09 styczeń 2023 godz. 19:30

Późnym poniedziałkiem przyszedł czas na otwarcie sezonu zimnego, a mowa tu dokładnie o 5 lidze biznesu, gdzie na przeciw siebie stanęły drużyny Ikea vs Zimmer Biomet. Szybko spotkanie rozpoczęli Goście, którzy już w 4 minucie meczu otworzyli wynik spotkania za sprawą Piotra Kulina. W dalszym ciągu meczu Ikea próbowała pokonać bramkarza drużyny przeciwnej, jednak ten był nieugięty i dobrze radził sobie z napieranym atakiem. Z dalszym biegiem czasu coraz lepiej radzący sobie Zimmer Biomet zyskiwał na jakości, co świetnie potwierdzały nam kolejne zdobyte gole. Pierw gola zdobył Kowalski po podaniu Szafrańskiego, a dwie minuty później Szafrański odwdzięczając się posłał futbolówkę do Kowalskiego. Ta bramka była ostatnim zdobytym golem do końca pierwszej połowy i na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 0:3. Po przerwie niewiele się zmieniło, wysokie tempo gry cały czas towarzyszyło drużynie w granatowo-białych koszulkach, więc nic dziwnego było w tym, że wraz z biegiem czasu notowali oni kolejne trafienia.  Gospodarze długo musieli wyczekiwać na swojego pierwszego gola, aczkolwiek w końcu lody przełamał w 34 minucie Jakub Jastrząb, który sprytnym strzałem pokonał dobrze prezentującego się bramkarza.  Mimo strzelonej bramki radość nie trwała  długo, gdyż chwilę później do głosu ponownie doszli Goście i przyćmili tym golem jakiekolwiek szanse drużynie przeciwnej na powrót w tym meczu. Tuż przed końcem Zimmer Biomet przypieczętował wynik spotkania na 7:1, uzyskując tym samym swoje pierwsze trzy punkty w zimowym sezonie.