Kolejka 9 wtorek, 22 listopad 2022 godz. 21:45

W późny wtorkowy wieczór byliśmy świadkami zmagań w ramach 5 ligi Biznes, gdzie do rywalizacji stanęły drużyny Liber vs Zimmer Biomet. Przed starciem ekipy zajmowały sąsiadujące miejsca w tabeli oraz na swoich kontach posiadali taką samą ilość punktów, więc byliśmy bardzo ciekawi co zaprezentują na boisku. Początkowo mecz był wyrównany, a obie drużyny naprzemiennie nacierały na bramkę groźnymi strzałami, jednak piłka nie chciała znaleźć do niej drogi. Pierwszego gola ujrzeliśmy dopiero po 13 minutach gry, wtedy to pewnym strzałem piłkę do siatki skierował Filip Szafrański dając tym samym swojej drużynie prowadzenie w tej rywalizacji. Po tym zajściu coraz pewniej grali Goście, którzy coraz częściej i skuteczniej przeprowadzali ataki, dzięki czemu systematycznie podwyższali prowadzenie. Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy swojego wyczekiwanego gola zdobyli Gospodarze, a dokładnie to Andrzej Jóźwiak po dobrym zagraniu Przemka Kostrzyckiego zachował czysty spokój, dzięki czemu dał swojej drużynie pierwszego gola. Po tym zdarzeniu nie oglądaliśmy już więcej goli i na przerwę zawodnicy zeszli z wynikiem 1:4. Po zmianie stron nie za wiele się zmieniło, grę dalej kontrolowali Goście i chwilę po rozpoczęciu zdobyli kolejnego gola, Liber również miał swoje okazje, lecz w przeciwieństwie do przeciwnika brakowało im precyzji i z tej racji ciężko było im gonić wynik i choć pod koniec udało im się zdobyć jeszcze jedną bramkę to ciężko było tu mówić o jakichkolwiek szansach na wygraną. Wynik spotkania w 40 minucie przypieczętował Jorge Vazquez i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:6, a to w konsekwencji dało Gościom zasłużone 3 punkty, dzięki czemu wyprzedzili rywala w tabeli o jedno oczko.