Kolejka 6 środa, 26 październik 2022 godz. 20:30

Żółte kartki
Czerwone kartki

FC Franczyza i Liber walczyły ze sobą o miejsce na podium i patrząc na sytuację w tabeli, bezpośredni mecz z dużym prawdopodobieństwem miał zdecydować o tym, kto z tej walki odpadnie. Szanse na wskoczenie wyżej były niewielkie, ponieważ dwójka liderów miała wyraźną przewagę punktową. Zatem starcie miało swoją wagę. Okazało się jednak, że z dużej chmury mały deszcz. Od początku przewagę miał Liber w szeregach którego główną rolę odgrywał Damian Dąbrowski. Po pierwszej połowie prowadzili 1:3 po trafieniach Kuhna, Modzelewskiego i Kostrzyckiego. Ten ostatni wykorzystał rzut karny po faulu na nim samym. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w ostatniej akcji Dmytro Kurgan. Piłka została wysoko podbita po zablokowaniu strzału i Dmytro „dostawił” głowę pokonując golkipera. Druga połowa rozpoczęła się od niespodziewanego zmniejszenia strat w wykonaniu gospodarzy. Stracona bramka obudziła gości, którzy szybko odskoczyli rywalom. Niecodzienną bramkę na swoje konto zapisał Radosław Kuhn, który z pomocą bramkarza trafił bezpośrednio z rzutu rożnego. Przy prowadzeniu 3:7 czerwoną kartkę obejrzał właśnie Radek, lecz czasu pozostało zbyt mało, aby FC Franczyza skutecznie wykorzystała przewagę zawodnika. Ostatecznie udało im się jedynie zmniejszyć rozmiar przegranej do wyniku 4:7. Tym samym gospodarze praktycznie odłączyli się od walki o ligowe podium, a goście pozostają w grze.