Kolejka 5 poniedziałek, 17 październik 2022 godz. 19:45

W poniedziałek wieczorem w piątej lidze biznes spotkały się ekipy Transgourmet i Kosmasy. Worek z bramkami w 5 minucie rozwiązał Jakub Majewski, dając prowadzenie ekipie Kosmasów , a 2 minuty później prowadzenie podwyższył Szymon Kolasa. Ekipa w biało czerwonych strojach nie pozostawała dłużna, w 9 minucie trafieniem kontaktowym popisał się Mateusz Zieliński, który 2 minuty później po pięknej bramce z wolnego dał remis. Tuż przed przerwą, gola dającego prowadzenie pomarańczowym strzelił ponownie Majewski. Wyrównana pierwsza połowa zapowiadała walkę i emocje do samego końca spotkania. Po zmianie stron szybko wyrównał Zieliński, a minutę później dał pierwsze w tym meczu  prowadzenie ekipie Transgourmet. Zawodnicy w biało czerwonych strojach jednak prowadzeniem nie cieszyli się długo, ponieważ już w 27 minucie wyrównanie dał Kolasa, a 3 minuty później gola na 5:4 strzelił Jerzy Paczos. W 34 minucie prowadzenie podwyższył ponownie Kolasa, a 5 minut później gola na 7:4 zdobył Michał Bylica, i sprawa 3 punktów wydawała się zamknięta. W ostatniej akcji meczu zawodnicy Transgourmet zdołali jeszcze strzelić gola, ale to im nic nie dało i z 3 punktów cieszyła się drużyna Kosmasów, finalnie triumfując 7:5.