Kolejka 4 wtorek, 11 październik 2022 godz. 21:45

Ostatnim wtorkowym pojedynkiem było starcie w 5 lidze biznes, a w nim zmierzyły się zespoły FC Franczyza vs AAT Systemy Bezpieczeństwa. Przed spotkaniem można było snuć teorie, że lepiej w tym meczu wypadnie ekipa Gospodarzy i tak też się stało. Już od samego początku Franczyza wysoko usiadła na przeciwniku, dzięki czemu mieli sporo sytuacji do zdobycia goli. Pierwsza bramka padła już w 2 minucie gry, wtedy to piłkę do siatki pewnym strzałem skierował Yaroslav Khoyavenka.  Po strzeleniu gola Gospodarze nabrali wiatru w żagle i niemal kilka sekund później dołożyli kolejne trafienie po pięknym strzelę Dwida Świetlika w samo okienko. Rywal kilkukrotnie próbował zagrozić bramce rywala jednak dobra dyspozycja Sebastiana Drąga oraz obrońców za każdym razem skutecznie im w tym przeszkadzała. W 6 minucie po indywidualnej akcji bramkę na 3:0 zdobył Maciej Majewski, a chwilę przed końcem pierwszej połowy gola na 4:0 dołożył Szymon Ramuś. Po zmianie stron nic się nie zmieniło Franczyza bez żadnych skrupułów zasypywała Gości kolejnymi bramkami, a bezradny bramkarz musiał co chwilę wyciągać piłkę z siatki. W końcówce spotkania nieco bardziej powalczyły Systemy i udało im się nawet zdobyć gola po strzale Rafała Drewnika, jednak różnica była zbyt duża aby myśleć o jakiejkolwiek nadziei na wygraną. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 7:1, a zasłużone 3 punkty powędrowały na konto Franczyzy.