Kolejka 3 środa, 05 październik 2022 godz. 21:15

Czerwone kartki

Piłeczka Lobem po wygranej w pierwszej kolejce, tydzień później musiała uznać wyższość rywala. Tym razem na ich drodze po 3 pkt stanie im drużyna, która wygrała swoje oba poprzednie mecze i to z dużą nawiązką był Team Ivulin III. Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny miały dogodne sytuację, lecz wszystko bronili bramkarze. Jako pierwsi drogę do siatki znaleźli goście. W 8 min piłkę z autu w pole karne wrzucił Jauhein Shambiecki, tam wbiegł Aleksiej Vajciachouski który dołożył nogę i było już 0:1. Minutę później był już remis. Łukasz Gospodarzczyk wrzucił piłkę z autu, a głową piłkę do siatki skierował Dominik Rojek. W 12 min znów TI wyszli na prowadzenie. Piłkę w środek pola, tuż przy polu karnym podał Vajciachouski, tam przyjął to Illa Malcevic, szybkim zwodem mijając obrońce mocno uderzył w górny róg bramki. Mimo kilku dogodnych sytuacji z oby stron, wynik do przerwy już nie uległ zmianie. Zaraz po wznowieniu piłki w drugiej połowie Dominik Bartnik, odebrał piłkę obrońcy, następnie mina dwóch obrońców, po czym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. W 29 min ten sam zawodnik po zatrzymaniu akcji rywala ręką, otrzymał drugą żółtą kartkę, czego efektem była “czerwień”. Dominik niezgadzający się z decyzją sędziego zaczął go obrażać, czego efektem było wykluczenie zawodnika na najbliższych pięć spotkań. TI grając w przewadze zaczął strzelać raz za razem, finalnie wygrywając 2:6. PL przez tą porażkę spadli na 6 pozycję, zaś TI z kompletem zwycięstw zostało samodzielnym liderem 4 Ligi Biznesu.