Kolejka 9 poniedziałek, 29 maj 2023 godz. 20:15

W poniedziałkowy wieczór w ramach 2 ligi Biznesu swoje spotkanie rozgrywały zespoły Eternis i Stara Lama. Na papierze mieliśmy tylko jednego faworyta, a byli nim gospodarze, którzy przed tym meczem mieli na koncie aż 19 oczek. Ich rywale z zaledwie 2 punktami plasowali się na samym końcu tabeli.  Pojedynek ten od samego początku był bardzo szybki, oba zespoły grały bardzo ofensywnie, lecz zapominały o obronie. Lepiej zaczął faworyt, który po 4 minutach wygrywał 2:0. Stara Lama mimo słabej zaliczki punktowej nie przyjechała po to, żeby dać proste zwycięstwo swoim przeciwnikom. Mecz, który zapowiadał się jednostronnie dostarczył wielu emocji, ponieważ w 12 minucie spotkania oglądaliśmy remis 4:4 i była to naprawdę wielka niespodzianka i sygnał do tego, że piłkarze w niebieskich trykotach mają szansę właśnie tego dnia powalczyć o pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 6:5, lecz na pewno dużo pozytywnego mogliśmy spodziewać się po obu zespołach w drugiej odsłonie. Nasze przewidywania nie zawiodły, lecz Eternis odskoczył szybko na kilka bramek przewagi, bo już w 23 minucie meczu wygrywał 9:5. Następnie po dwóch minutach od ostatniego trafienia oglądaliśmy piękne trafienie przewrotką do której złożył się Kamil Kuczewski. Do końca tego spotkania padło jeszcze dużo bramek, lecz Stara Lama potrafiła doskoczyć do Eternisu jedynie na dwie bramki straty w pewnym momencie. Mecz natomiast zakończył się wynikiem 14:9 i śmiało można powiedzieć, że oglądaliśmy jeden z najbardziej szalonych spotkań tej edycji Ligi Biznesu. Warto wyróżnić trio Dryński-Kuczewski-Goliszewski bez, których ta wygrana nie byłaby możliwa oraz dwóch zawodników Starej Lamy, którzy łącznie zdobyli dla swojej ekipy 7 bramek, a są nimi Serhii Mozhun i Vitalii Vierchenko.