FC Hermes oraz The New GreenBack z tytułami mistrzowskimi !!!

To, że na wyłonienie mistrza zarówno w ekstraklasie, jak i na jej zapleczu, musieliśmy czekać aż do ostatnich chwil chyba idealnie obrazuje ogromne emocje, jakie przyniósł nam ten sezon. Walka była zacięta do samego końca, a ostatecznie złote medale odbiorą zawodnicy FC Hermesa, którzy absolutnie bezproblemowo poradził sobie ze swoimi rywalami, oraz piłkarze The New GreenBack, którym jednak nie było dane wyjść na boisko, ponieważ Zakątek oddał im trzy punkty walkowerem. Wszystko domknęliśmy również w trzeciej lidze, gdzie w ostatnim spotkaniu Zimmer Biomet wygrał 5:1 z Ekypconem i zakończył swój debiutancki sezon w naszych rozgrywkach z podniesionymi głowami. Zapraszamy na szczegółowe podsumowanie kolejki zaległych meczów sezonu Wiosna 2022 Superligi6 Biznes!

1. Liga Biznes:

W tym kapitalnym sezonie o mistrzostwo ekstraklasy walczyły aż cztery zespoły. Koniec końców po rozegraniu wszystkich spotkań w oryginalnych terminach, liderem z dorobkiem 24 punktów był FK Almaz, jednak w kolejce meczów zaległych z najwyższego stopnia podium zrzucić ich mógł już tylko FC Hermes, który do tego potrzebował kompletu zwycięstw w arcyważnych, ale również bardzo trudnych starciach z Eleganckimi Chłopakami i Wilanowskimi Wilkami. Aby było jeszcze ciekawiej, drużyna Andrzeja Łukomskiego wciąż miała matematyczne szanse na medal, zatem na murawę wychodzili z jednym celem - po zwycięstwo. Spodziewaliśmy się oczywiście wyrównanego tempa gry i faktycznie, już po kilku minutach było 1:1. Gdy Oleksandr Kotiv strzałem z rzutu wolnego wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie, coś w ekipie Hermesa widocznie zaskoczyło, bowiem w moment zabili w swoich przeciwnikach jakiekolwiek nadzieje nawet na remis w tym meczu, wygrywając pierwszą połowę 5:1. W szeregach gości rosło rozgoryczenie, podczas gdy gospodarze bezlitośnie wykorzystywali każdy ich błąd, bardzo mądrze broniąc przy tym dostępu do własnej bramki. Tu pochwalić należy również Serhiiego Kozhukara, który niejednokrotnie ratował swoich kolegów z opresji i był po prostu nie do pokonania. Finalnie, Hermes zwyciężył 8:2 i zrobił pierwszy krok w kierunku mistrzostwa. Trzeba przyznać jednak, że tak wysoka różnica bramkowa była lekkim zaskoczeniem dla wszystkich. Gdy wiadomo już było, że Eleganckie Chłopaki nie tylko nie obronią tytułu po raz trzeci z rzędu, ale również zabraknie ich na podium, przyszło im jeszcze rozegrać czysto formalnie mecz z ICFS, który ma za sobą dość solidny sezon. Na pokonanie byłych mistrzów nie wystarczyło jednak sił i umiejętności, a gospodarze już po pierwszej odsłonie odjechali rywalom na 5:1. Trzeba jednak przyznać, że Kuba Gonciarski i jego koledzy wcale nie zamierzali złożyć broni i ruszyli do odrabiania strat, próbując wykorzystywać luki w obronie ekipy z Bielan. Ta sztuka finalnie jednak im się nie udała, a Maciek Ziemski poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 6:5, które jest miłym akcentem na zakończenie tego dość gorzkiego sezonu dla jego ekipy. Wracamy znów do drużyny Artema Pierova, która swój triumf w rozgrywkach przypieczętowała wygraną 11:1 z Wilanowskimi Wilkami, którzy tym razem nie mieli nic do powiedzenia. Można powiedzieć, że sprawa była załatwiona już po pierwszych kilku minutach, a dominację godną mistrzów obserwować mogliśmy przez pełne 50 minut. Co tu dużo mówić, to spotkanie było prawdziwym pokazem siły i dominacji oraz idealnie podsumowało ten sezon w wykonaniu piłkarzy FC Hermesa. Jednym słowem - klasa. Serdecznie gratulujemy sukcesu i biorąc pod uwagę aktualną formę oraz fakt, że ekipa cały czas mocno trenuje, jesteśmy bardzo ciekawi ich występu na tegorocznych finałach Mistrzostw i Pucharu Polski Superliga6.

Drużyna kolejki:

Kozhukar (FC Hermes) - Kotiv (FC Hermes), Soliwoda (Eleganckie Chłopaki) - Ziemski (Eleganckie Chłopaki) - Kuprik (FC Hermes), Chestiakov (FC Hermes)

Końcowy układ sił na podium wyklarował nam się również w drugiej lidze, której mistrzem zostało The New GreenBack, które musiało zdobyć choć punkt w spotkaniu z Zakątkiem Shot Bar & Cafe. Goście oddali jednak to spotkanie walkowerem, zatem TNG upragnione złoto przypieczętowali nie musząc nawet wybiegać na boisko. Formalnością zatem było spotkanie drugiego Jogadores z ELMOL-em, które przysporzyło nam jednak dużo wrażeń i stało na naprawdę wysokim poziomie. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie, którą minimalnie wygrali podopieczni Piotra Ruckiego, w drugiej również zawodnicy nie zawiedli. W tych kluczowych momentach lepsi byli jednak goście, którzy ostatecznie na minutę przed końcem spotkania przypieczętowali swoje dość sensacyjne zwycięstwo 7:8. Na zapleczu ekstraklasy sezon zakończyliśmy starciem Podaj Wynik z FC Franczyzą. Dla drużyny Marcina Rogala mecz ten był szansą na stanięcie na pudle, jednak by sięgnąć po brązowe medale, musieli wygrać. Ich rywal dość mocno się postawił i nie zamierzał odkładać nogi, a po pierwszej połowie gospodarze zmuszeni byli do gonienia wyniku. Jednak ostatecznie udało im się skoncentrować, a duet Cach - Dziuła włączył szósty bieg, co pozwoliło rozmontować obronę podmęczonego rywala i ostatecznie triumfować 7:2.

Lutostański (ELMOL) - Baran (Jogadores), Aleksandrowicz (ELMOL) - Cach (Podaj Wynik) - Dziuła (Podaj Wynik), Jaroń (Jogadores)

Aby dopełnić formalności, w trzeciej lidze Zimmer Biomet w meczu „o pietruszkę” podejmował Ekypcon. Tak naprawdę ciężko było przewidzieć, kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko, choć już od pierwszego gwizdka widać było dominację gospodarzy, którzy starannie wypracowywali sobie przewagę, by następnie konsekwentnie ją podwyższać. Ostatecznie, ZB triumfowali 5:1, co pozwoliło im zakończyć sezon pozycję wyżej niż ich rywale - na 8 lokacie.

To były ostatnie akcentu sezonu Wiosna 2022. W najbliższych dniach przygotujemy obszerne podsumowania sezonu każdej z lig, a już teraz zapraszamy do rozgrywek Letniej Ligi Bemowskiej, w której zagrają zespoły zarówno występujące na co dzień w weekendowej Lidze Bemowskiej, jak i w biznesowych rozgrywkach Superliga6 Biznes. SL6 Biznes powróci w drugiej połowie września, a już teraz możemy obiecać dalszy rozwój naszych rozgrywek i jeszcze więcej poziomów rywalizacji. Do zobaczenia!