Pięć meczów, cztery o medale – wielkie emocje w ostatnim akcencie sezonu wiosennego!

Pięć meczów, cztery o medale – wielkie emocje w ostatnim akcencie sezonu wiosennego!

Raptem pięć zaległych spotkań zaplanowaliśmy na środę, ale tylko jeden z nich nie ma znaczenia w kontekście walki o medale. W pierwszej lidze Otamanom wystarczy 1 punkt do mistrzostwa, szczebel niżej w bezpośrednim starciu o brązowe medale zagrają Supe Strikers z Ultimą, natomiast na trzecim poziomie w derbach Białorusi o brązowy medal powalczy Team Ivulin TUT. Mało tego w czwartej lidze 3 punkty zapewnią Dentalowi Doctor najniższy stopień podium.

Zapraszamy na ostatni akcent wiosennej kampanii SuperLiga6 Biznes.

 

1. Liga Biznes

Zaczniemy oczywiście od 1.Ligi Biznesu gdzie grający już tylko „o przysłowiową pietruszkę” Team Ivulin Rabona spróbuję powstrzymać kroczących po mistrzostwo FC Otamanów, którym do pełni szczęścia wystarczy remis. Faworytem są oczywiście Ukraińcy, ale nominalni gospodarze tej wiosny kilkukrotnie pokazali, że nie należy ich lekceważyć. Mało tego niemal do samego końca walczyli o medale, a teraz na pewno będą chcieli pożegnać wiosnę z honorem. Naszym zdaniem jednak Otamany nie wypuszczą takiej szansy z rąk. W tej edycji, podobnie jak lider, nie zaznali jeszcze porażki, a duetowi Kostya Didenko – Vitalij Yakovenko nie straszna żadna defensywa. Stawiamy na pewne zwycięstwo FC Otamanów, które zepchnie Nadwiśle na drugie miejsce.

Team Ivulin Rabona – FC Otamany  2

 

2. Liga Biznes

W drugiej lidze zostały nam do rozegrania dwa starcia, ale tylko jedno z nich jest o stawkę i to ogromną. Punkt o godzinie 19:30 zmierzą się ze sobą szósty oraz piąty zespół w tabeli, czyli Supa Strikers podejmą Ultimę. Obie ekipy zgromadziły do tej pory po 15 punktów, a więc tracą do trzeciego zespołu w tabeli tylko 1 oczko. Zwycięzca zatem zgarnia brązowe medale, zaś remis doprowadzi do „małej tabeli” z jeszcze dwoma drużynami (GGiP Adwokaci oraz Marwick), w której na wygranej pozycji będą „Adwokaci”. W grę zatem wchodzi tylko zwycięstwo. Tutaj nie mamy pewniaka do zgarnięcia kompletu punktów. W szeregach nominalnych gospodarzy trzech graczy walczy o nagrody indywidualne. Kacper Krajewski traci do lidera klasyfikacji snajperów 3 gole, zaś w wyścigu po koronę króla asyst pozostałą dwójka z SS: Jakub Rupiński – Fabian Frelik, którą dzieli jedno zagranie na korzyść tego pierwszego. Ultima wprawdzie nie zanotowała w tym sezonie indywidualnych fajerwerków, ale wciąż są w drużynie Loic Bonnet czy Bartek Kowalewski, którzy potrafią zrobić różnicę. Spodziewamy się zaciętej rywalizacji, w której wynik jest sprawą otwartą.

Drugi zaległy mecz pomiędzy Equalit a MaxQs w innych okolicznościach mógłby być okrzyknięty szlagierem, ale rzeczywistość jest taka, że zmierzą się ze sobą drużyny z dwóch odległych biegunów tabeli. Nominalni gospodarze są tuż nad strefą spadkową, zaś goście to świeżo upieczeni mistrzowie. Faworyt zatem nasuwa się sam. Pytanie tylko z jakim zaangażowaniem i determinacją podejdą obie ekipy. Gospodarze grać w piłkę potrafią i naszym zdaniem zagrają o pełną pulę. W tej edycji to jednak goście swoją postawą zapracowali na rolę faworyta tego meczu i to właśnie na zwycięstwo Mateusza Grabowskiego i spółki postawimy.

Supa Strikers – Ultima  X
Equalit – MaxQs  2

 

3. Liga Biznes

Na trzecim szczeblu zostały nam derby Białorusi, czyli konfrontacja Teamu Ivulin TUT z Teamem Ivulin Wola. Nominalni gospodarze by sięgnąć po brązowe medale potrzebują zwycięstwa, każdy inny wynik sprawi, że zakończą sezon tuż za podium. Faworytem jest TUT, ale w takim bratobójczym starciu może wydarzyć się naprawdę wiele. Obie ekipy „znają się jak łyse konie”, obie słyną z walecznej i nieustępliwej postawy, co tylko gwarantuje nam emocję. Stawiamy jednak na zwycięstwo faworyta, a więc na zmianę obsady na najniższym stopniu podium.

Team Ivulin TUT – Tem Ivulin Wola  1

 

4. Liga Biznes

Dotarliśmy do ostatniej przystani tego sezonu, czyli do starcia Jar Jana z Dental Doctorem, które może wyłonić brązowego medalistę. Nominalni gospodarze są już jednak pewni spadku, a więc o stawkę grają tylko goście. Jeżeli wygrają (na co stawiamy) to zakończą sezon na trzecim miejscu z medalami na szyjach. Każdy inny wynik pozostawi ich w okolicach środka tabeli. Nie widzimy jednak innej opcji jak triumf DD, który w tym sezonie przewyższał swojego rywala pod każdym względem, a ich rozbieżne miejsca w tabeli najlepiej o tym świadczą. Zatem także w czwartej lidze przewidujemy zmianę na trzecim miejscu w tabeli.

Jar Jan – Dental Doctor  2

 

 

Sponsorzy

Partnerzy

Gdzie gramy