Czas na ostatki!

Czas na ostatki!

Niemal wszystkie medale SuperLiga6 Biznes sezonu Zima 2023 zostały rozdane. Pozostało 5 zaległych meczów, które wyłonią nam trzech pozostałych medalistów, najlepszych asystentów dwóch poziomów oraz spadkowiczów z trzech lig. Na drugim szczeblu o utrzymanie walczy jeszcze The New GreenBack, ale by to osiągnąć musi pokonać samego wicemistrza. Na trzecim poziomie Defenders podejmą Cezara. Ci pierwsi walczą o brąz, drudzy zaś o utrzymanie, a jednych i drugich interesuję tylko zwycięstwo. Ponadto E.ON Polska zmierzy się z Eternisem II, a tutaj obejrzymy pojedynek o miano najlepszego asystenta, pomiędzy Michał Dryńskiem a Grzegorzem Kowerskim. W czwartej lidze obejrzymy mecz o utrzymanie, w którym TransGourmet podejmie Airwent. Na najniższym szczeblu zaś stawka jest największa. O wicemistrzostwo powalczą Zimmer Biomet z FC Ursynowem, a bliżej sukcesu są gospodarze, którym wystarczy remis. Zapraszamy na zapowiedź zaległych meczów SL6 Biznes, które zakończą Sezon Zima 2023.

 

2. Liga Biznes: 

Czas na ostatki. W drugiej lidze do rozegrania pozostało nam starcie pewnego już wicemistrzostwa Tornada UA z The New GreenBack, który wciąż walczy o utrzymanie. Faworytem są oczywiście gospodarze, którzy taki sukces, okraszony dodatkowo awansem do elity, osiągnęli w debiutanckim sezonie. Grali bez żadnych kompleksów, a do zwycięstw prowadził ich zdobywca podwójnej korony, Taras Tsolkovskiy. Tymczasem goście jako spadkowicz mieli walczyć o podium, jednak ich problemy kadrowe połączone z nierówną formą sprawiły, że ekipa Grzegorza Gaworka walczy o pozostanie w drugiej lidze. Żeby to osiągnąć wystarczy jej remis. My jednak postawimy na przebojową i bardzo ofensywnie grającą drużynę Tornado UA.

Tornado UA – The New Greenback  1

 

3. Liga Biznes: 

Na trzecim szczeblu zostały nam dość ciekawe zestawienia, w których mamy mecze o stawkę. Jedyna niewiadoma jaka pozostała w pierwszej parze meczowej, to tytuł króla asyst, o który walczą jeszcze Michał Dryński z Eternisu II oraz Grzegorz Kowerski z E.ON-u Polska. Faworytem jest Eternis, który przed tygodniem zapewnił sobie Mistrzostwo trzeciej ligi. Co ciekawe jego rywal również w poprzedniej kolejce pozbawił się szans na medal, ulegając jednym golem Jogadores. Jak wspomnieliśmy pozostała walka o miano najlepszego asystenta sezonu. Obrońca Eternisu na dwie asysty przewagi nad napastnikiem E.ON-u, a więc może jeszcze wydarzyć się wszystko. Tymczasem w roli zwycięzców widzimy świeżo upieczonych mistrzów. Drugą parę stworzą Defenders wraz z Cezarem. Tutaj stawka jest dużo większa. Gospodarze tydzień temu stracili szansę na wicemistrzostwo, ale wciąż pozostali w grze o brązowe medale. Tracą do trzeciego w stawce Jogadores 3 punkty, ale wygrali z nim bezpośrednie starcie. Teoretycznie ekipa Konrada Dobrowolskiego powinna pokonać rywala bez większych problemów. Jakby nie było Cezar jest obecnie ostatni w tabeli, ale ewentualne zwycięstwo zapewni im utrzymanie w 3 lidze. Nie będzie łatwo, ale goście to bardzo doświadczona drużyna, która grać w piłkę potrafi. Liczymy na zacięte starcie, ale postawimy na Defenders, za którymi przemawia zdecydowanie więcej argumentów.

E.ON Polska – Eternis II  2
Defenders – Cezar  1

 

4. Liga Biznes: 

W czwartej lidze także obejrzymy starcie o utrzymanie. W szranki staną TransGourmet z Airwent-em, a w lepszej sytuacji są gospodarze. Kamil Szymaniak i jego świta mają dwa punkty przewagi, a zatem by pozostać w czwartej lidze wystarczy im remis. Obie ekipy ostatnio wygrały swoje mecze, a więc ich morale troszkę wzrosło. Gospodarze opierają swoje wyniki na liczbach Mateusza Zielińskiego, goście ostatnio zaś wytransferowali do swojej ekipy Stanislava Oseleochenko, który wraca do wysokiej dyspozycji. Naszym zdaniem będziemy świadkami zaciętej rywalizacji, w której nie widzimy faworyta.

TransGourmet – Airwent  X

 

5. Liga Biznes: 

Na zakończenie mamy „wisienkę na torcie” w postaci starcia o wicemistrzostwo 5.Ligi Biznesu oraz o miano najlepszego asystenta rozgrywek. Na murawie zameldują się Zimmer Biomet oraz FC Ursynów, które w tabeli dzielą 2 punkty na korzyść gospodarzy. To im do wywalczenia srebrnych medali oraz awansu do 4 ligi wystarczy remis, goście zaś muszą wygrać. Bardzo ciężko wskazać faworyta. Gospodarze grali bardzo pewnie przez większość sezony, by w najważniejszych momentach tracić punkty ze słabszymi rywalami, a wręcz z takimi z którymi powinni wygrać. Podobnie jednak goście, którzy zaczęli zimę bardzo konkretnie, lecz potem zaliczyli jeszcze więcej wpadek. Obie ekipy grają zespołowo, ale mają swoich liderów. Wśród gospodarzy wyłonił się jeden taki gracz. Mianowicie Clemens Peyrelongue, który potrafi zrobić różnicę. W drużynie z Ursynowa mamy trio, które odpowiadało za liczby. Na pewno nie obejrzymy w akcji króla strzelców rozgrywek, kontuzjowanego Stasia Kędzierskiego, a za to będziemy świadkami wewnętrznego pojedynku o miano najlepszego asystenta sezonu, pomiędzy Grzegorzem Kowerskim a Michałem Burzyńskim. Pierwszy z graczy ma na koncie 4 podania więcej, a więc to on jest zdecydowanie bliżej statuetki. Liczymy na sporą dawkę emocji, ale nie widzimy w tej rywalizacji zwycięzcy.

Zimmer Biomet – FC Ursynów  X

 

Sponsorzy

Partnerzy

Gdzie gramy