Kolejka 5 poniedziałek, 16 maj 2022 godz. 19:00

Na inauguracje 5 kolejki 1 Ligi Biznes Lamico podejmowało Profesjonalne Finanse. Gospodarze w tym sezonie idą jak czołg, dosłownie rozjeżdżając swoich rywali. PF jak dotąd zgromadzili tylko 3 oczka i wciąż szukają optymalnej formy. Mecz się zaczął po myśli Adama Tomaszewskiego i spółki, którzy już w 2 min objęli prowadzenie po bramce Maćka Latosiewicza. Jeszcze w tej samej minucie gościom udało się doprowadzić do wyrównania po akcji Pawła Ponieważa i Andrzeja Sadeckiego. Na następnego gola musieliśmy czekać kolejnych 10 min. Wtedy to sędzia podyktował rzut karny dla Lamico, a skutecznym egzekutorem był znów Latosiewicz. Minute później “Latoś” skompletował hattrika, dając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Trzy minuty później Mateusz Machnio zdobył gola kontaktowego i wynikiem 3:2 zakończyła się pierwsza połowa. Druga połowa była odzwierciedleniem pierwszej, jeżeli chodzi o przewagę na boisku, Lamico także ją wygrali 3:2, łącznie wygrywając 6:4. Lamico wciąż kontynuuje swój marsz po tytuł, a najlepszym zawodnikiem na boisku był Maciek Latosiewicz, zdobywca 4 bramek i asysty.