Kolejka 4 poniedziałek, 09 maj 2022 godz. 19:00

Na początek 4 kolejki 1 Ligi Biznes mieliśmy przyjemność zobaczyć spotkanie Profesjonalnych FinansówInter Carsem. Ci pierwsi mają na koncie 2 porażki z początku sezonu i zwycięstwo w poprzedniej kolejce. Goście zaś rozegrali dotychczas tylko jedno spotkanie, w którym doznali sromotnej porażki. Mecz zaczął się po myśli gospodarzy, którzy już w 4 min wywalczyli rzut karny. Do piłki podszedł Paweł Panieważ, lecz w tej sytuacji bramkarz okazał się lepszy. Jak mówi stare przysłowie, “Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” i tak było i w tym przypadku. Minutę później IC przeprowadzili składną akcję, którą na bramkę zamienił Kamil Kowalczyk. Przez następne dziesięć minut byliśmy świadkami walki w środku pola i naprzemiennymi atakami obu drużyn. To dało efekt w 16 min. Jakub Gonciarski podał piłkę do Radka Parszewskiego. Po jego strzale piłka odbiła się od nogi obrońcy, co zmyliło bramkarza PF i wpadła do bramki. Wynik 0:2 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron IC trafił na 0:3. Krystian Koniarczyk posłał długą piłke do Gonciarskiego, który strzałem z pierwszej piłki przelobował GK rywala. Gospodarze jednak nie złożyli bronie i w następnych 10 min złapali kontakt po bramkach Poniewża i Andrzeja sadeckiego, leczy to nie wystarczyło. Pod koniec meczu IC dołożyli jeszcze dwa gole i pewnie zwyciężyli 2:5. Czyżby blamaż w poprzedniej kolejce to wypadek przy pracy? Tego dowiemy się w następnych kolejkach.