Kolejka 8 środa, 24 maj 2023 godz. 20:30

W pojedynku pomiędzy drużynami Kosmasy oraz Liber wiele mogło zależeć od indywidualności. Obie drużyny są uzależnione od występów swoich liderów i ich ewentualna absencja wyraźnie obniżyłaby szanse jednego z zespołów. Na całe szczęście zarówno Szymon Kolasa, jak i Damian Dąbrowski byli gotowi do gry, zatem rywalizacja zapowiadała się na wyrównaną. Pierwsza połowa jednak przebiegała pod znakiem wyraźnej przewagi Libera, który częściej kontrolował piłkę i nie dopuszczał rywali pod własną bramkę. Wynik spotkania otworzył w 4. minucie Damian Dąbrowski. Uderzeniem głową przelobował golkipera. Ten sam zawodnik wykończył akcję w 12. minucie trafiając do pustej bramki. W drugiej części meczu było znacznie ciekawiej. Kosmasy nie poddały się i właściwe już od wznowienia gry szukały możliwości do odrobienia strat. Sygnał do ataku dał Szymon Kolasa w 27. minucie. Kilka chwil później gospodarze przeprowadzili bardzo składną akcję, która zakończyła się golem Kamila Ziniewicza. Przy trafieniu asystował Szymon Kolasa, ale warto dodać, że kluczowy w tej akcji był Wojtek Kalinowski, który rozpoczął akcję wyprowadzając piłkę z własnej połowy. Remis 2:2 zapowiadał emocje w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Kosmasy starały się pójść za ciosem i objąć prowadzenie, lecz w porę „obudził” się Liber. Goście uszczelnili defensywę i oddalali grę od własnej bramki. W 34. minucie ponownie objęli prowadzenie po golu Łukasza Kropielnickiego. Ten sam zawodnik, tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, ustalił wynik spotkania na 2:4, dobijając piłkę odbitą od obramowania bramki. Przegrana może wyrzucić gospodarzy poza ligowe podium, natomiast wygrana pozostawiła Liberowi uchyloną furtkę do walki o medale.