Kolejka 7 poniedziałek, 15 maj 2023 godz. 19:30

Siódmą kolejkę rozpoczęliśmy od meczu Kosmasów z Aplikacjami Krytycznymi. Goście wciąż myślą o tytule mistrzowskim, lecz żeby to osiągnąć nie mogą pozwolić sobie na więcej porażek. Goście zaś z jednym punktem, są na przed ostatniej pozycji w ligowej tabeli. Ku naszemu zaskoczeniu, to właśnie AK jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Już w 2 min, po dobrze wykonanym rzucie różnym, wynik otworzył Artur Dolsk. Trzy minuty później Adam Szawarski podwyższył na 0:2, po tym jak dostał podanie na pustą bramkę od Tomasza Świdra. Minutę później Jakub Majewski strzelił bramkę kontaktową i wydawało się, że Kosmasy wracają na właściwe tory. Pod koniec pierwszej połowy Szawarski kompletuje dublet, dzięki czemu AK schodzą na przerwę z dwubramkową przewagą, 1:3. Po zmianie stron Wojtek Kalinowski oddał strzał zza pola karnego. Ten musiał całkowicie zaskoczyć bramkarza, ponieważ piłka przeleciała obok jego nogi. To jednak nie podcięło skrzydeł graczy AK, którzy konsekwentnie szli po 3 punkty. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 3:6. Zwycięstwo to, pozwoliło im na ucieczkę z końca tabeli. Kosmasy tą porażką, praktycznie przekreślili swoje szansy na mistrzowski tytuł. Po więcej zapraszamy do materiału VEO.