Kolejka 6 poniedziałek, 08 maj 2023 godz. 19:30

Poniedziałkowe mecze rozpoczęliśmy od spotkania Aplikacji Krytycznych i Marsylii. Gospodarze nie radzą sobie najlepiej w tej kampanii, zaliczając 1 remis i resztę porażek. Goście zaś, mają bilans 2-1-1 i pokazują, że mogą powalczyć nawet i podium. Pierwszy gol padł już w 3 min, kiedy do siatki trafił Bartosz Maciołek. Minutę później wyrównał Kamil Zalewski, który trafił z najniższej odległości. Po kolejnych dwóch minutach, Marsylia wyszła na prowadzenie po pięknym strzałem z daleka po ziemi, którego autorem był Piotr Waszczuk. Pod koniec pierwszej połowy Zaborowski przejął piłkę od obrońcy i podwyższył prowadzenie. Wynik do przerwy brzmiał 1:3. Po zmianie stron zawody były bardziej wyrównane. Na początku drugiej połowy, Łukasz Choma wykorzystał błąd obrony, wyłożył piłkę Bartoszowi Szymanowskiemu, który trafił na 1:4. Mimo zaciętej walki AK nie zdołali odrobić tej straty i mecz zakończył się wynikiem 3:5. Zwycięstwo to znacznie przybliżyło Marsylię do top3. Po więcej zapraszamy do materiału VEO