Kolejka 4 środa, 19 kwiecień 2023 godz. 19:00

Środowe zawody rozpoczęliśmy spotkaniem Ikei i Marsylii. Gospodarze zaczęli sezon od zwycięstwa i remisu, zaś goście od zwycięstwa i porażki. Początek należał do Marsylii, którzy już w 5 min otworzyli wynik. Do siatki trafił Łukasz Choma, który otrzymał podanie od Kamila Zalewskiego. Trzy minuty później wyrównał Paweł Żywiecki, który po minięciu obrońcy, mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. W 18 min Marsylia przeprowadziła skuteczny kontratak, po którym Choma zdobył bramkę na 1:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron Ikea przejęła inicjatywę. Już w 21 min Marek Jańczyk doprowadził do wyrównania, strzelając między nogami bramkarza. Trzy minuty później Żywiecki skompletował dublet, dając prowadzenie swojej drużynie. W 38 min kropkę nad „i” postawił Jakub Jarząb, strzelając na 4:2. Zwycięstwo to dało awans Ikeii na czwarte miejsce w tabeli. Po więcej zapraszamy do materiału VEO.