Kolejka 8 czwartek, 25 maj 2023 godz. 21:45

O 21:45 w czwartkowy wieczór rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Finansova, a Zimmer Biomet. Jak dotąd niepokonana Finansova musiała się zmierzyć z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Początek spotkania był bardzo wyrównany, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Ujrzeliśmy kilka pojedynczych strzałów z dystansu, ale w pierwszej połowie to by było na tyle, aż do 19 minuty. Wtedy kapitalnym rajdem popisał się bramkarz gosci Stefan Nacula. Całą akcję zakończył trafieniem do pustej bramki i to przyjezdni schodzili w lepszych humorach do szatni. Po zmianie stron za ciosem poszli gracze w niebiesko-białych trykotach. Już trzy minuty po rozpoczęciu kapitalnym podaniem prostopadłym popisał się Pablo Palermo. Wyprowadził on do sytuacji sam na sam Piotra Kulina, który z zimna krwią wykończył sytuacje. W 30 minucie Zimmer Biomet zaatakował po raz kolejny. Tym razem jeden z graczy rzucił piłkę za plecy obrońców. Tam znalazł się Clemens Peyrelongue, który wysokim lobem trafił na 0:3. Minutę później Finansova odpowiedziała. Filip Szewczyk zagrał do Bartosza Borysa, który strzałem z zerowego kąta pokonał bramkarza rywali. Do końca spotkania Finansova atakowała, ale zabrakło im czasu oraz skuteczności. Tym samym spotkanie zakończyło się 1:3.