Kolejka 6 środa, 10 maj 2023 godz. 19:00

Tegoroczny beniaminek startu rozgrywek z pewnością nie mógł zaliczyć do udanych, jeśli chodzi o dotychczasową zdobycz punktową. Natomiast po zgłębieniu wyników można dostrzec, że ich porażki były minimalne, dlatego drużyna Reytana nie mogła poczuć się zbyt pewnie, aby nie stracić cennych punktów. Początek spotkania był bardzo dobry dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Pawła Zarzyckiego tuż obok nogi bramkarza. Rywale jednak nie przejęli się straconym golem i po wznowieniu gry ruszyli pod pole karne Reytana. Niespełna 120 sekund później, w niewielkim zamieszaniu, najlepiej odnalazł się Dawid Świetlik i doprowadził do remisu. Wraz z kolejnymi minutami coraz pewniej na boisku prezentował się zespół Żabki, w szeregach której obiecujący debiut zaliczał Ayo Karim. W 12. minucie goście wyszli na prowadzenie 1:2 po golu Macieja Majewskiego, a od tego momentu odważniej rozpoczęli grać gospodarze. Po upływie kwadransa gry swój zespół dwukrotnie ratować musiał Sebastian Drąg, najpierw broniąc strzał z dystansu Pawła Bigdonia, a następnie dobitkę z bliska Ioseba Otskheliego. Chwilę później spełniło się powiedzenie „do trzech razy sztuka” i Paweł Bigdoń doprowadził do remisu 2:2 dobijając uderzenie Ioseba. Odpowiedź rywali była natychmiastowa. Świetną akcję przeprowadził Ayo Karim, zakładając po drodze dwie „siatki” przeciwnikom. Dograł futbolówkę do Alexa, który po krótkim dryblingu wewnątrz pola karnego pokonał bramkarza i ponownie wyprowadził swój zespól na prowadzenie. Rezultat 2:3 utrzymał się do końca pierwszej części meczu i gwarantował emocje w kolejnej odsłonie. A w niej przez bardzo długi czas wynik się nie zmieniał. Na boisku oglądaliśmy okresy przewagi zawodników Żabki, po których kontrolę przejmował Reytan. Taka wymiana trwała niemalże przez 20 minut. Dopiero w samej końcówce fantastycznie losy spotkania odwrócili gospodarze. Od 37. do 40. minuty zdobyli 3 gole i ostatecznie wygrali 5:3. Wygrana nie była by możliwa, gdyby nie dobry występ Pawła Zarzyckiego, który w końcówce spotkania skompletował hat-tricka. Tym samym Reytan dopisał do swojego konta kolejne 3 oczka i uplasował się na najniższym stopniu podium. Żabka Polska natomiast po raz kolejny musiała uznać wyższość rywali. Przegrana była wyjątkowo dotkliwa, ponieważ przez większość spotkania wydawało się, że wynik mają pod kontrolą, ale ostatnie minuty zupełnie odmieniły losy meczu.