Kolejka 2 wtorek, 04 kwiecień 2023 godz. 22:00

Bezpośrednie spotkanie między Neostands a Cezarem zapowiadało się bardzo ciekawie. Dla
gospodarzy był to drugi mecz w tym sezonie. Na starcie zremisowali, natomiast nominalni
goście pierwszy raz wybiegali na murawę na wiosnę, a zatem wiele zależało od tego, jak
przepracowali okres przygotowawczy. Dość szybko poznaliśmy odpowiedź na pytanie, do
kogo należała będzie inicjatywa w tej rywalizacji. Tuż po rozpoczęciu gry Cezar ruszył do
ataku i już w drugiej minucie prowadził 0:1. Taki kubeł zimnej wody na łeb nieco rozbudził
gospodarzy, jednak brakowało im skuteczności. Ta z kolei była tego dnia mocną stroną ich
przeciwników, którzy nabrali wiatru w żagle i w ciągu niespełna sześciu minut aż
czterokrotnie trafiali do siatki, głównie za sprawą Marcina Szewczyka, który skompletował
hattricka. Jeszcze przed przerwą w końcu do głosu doszło Neostands, jednak tylko raz udało
im się pokonać świetnie spisującego się golkipera rywali. Druga połowa wyglądała podobnie,
choć nieco częściej do sytuacji bramkowych dochodzili gospodarze. Nie byli oni jednak w
stanie zbliżyć się wyraźnie do Cezara, który również dołożył swoje pięć groszy i ostatecznie