Kolejka 1 środa, 29 marzec 2023 godz. 19:45

35' Albert.
31' Alex.

Żabka Polska, po świetnej końcówce sezonu na niższym szczeblu, mierzyła się z debiutującą w rozgrywkach Superliga6 Biznes drużyną Neostands. O zespole gości nie wiedzieliśmy zbyt wiele i chociażby z tego względu wyżej stawialiśmy szanse gospodarzy. Pierwszy kwadrans zdecydowanie nie był porywającym widowiskiem. Częściej piłką operowali gracze Żabki Polska, a aktywny był przede wszystkim Alex oraz Maciej Majewski. Brakowało jednak dokładności w ostatnim fragmencie boiska, przez co utrzymywał się rezultat 0:0. Neostands próbował gównie kontrataków, które często były zatrzymywane jeszcze na połowie boiska. Dopiero po upływie kwadransa goście mieli okazję do zdobycia bramki. Trzeba przyznać, że była ona wyborna, ale fatalnie piłkę uderzył Robert Jarosz i wynik pozostawał bez zmian. Był to jednak impuls, który podziałał na zespół. W kolejnej akcji dobrze interweniował bramkarz Żabki. Chwilę później świetnie zaprezentował się jego vis-a-vis, który dwukrotnie zatrzymywał uderzenia rywali z bliskiej odległości. W następnej akcji udało się trafić po raz pierwszy w rozgrywkach drużynie gości, a drogę do siatki odnalazł Robert Jarosz, który wygrał „przebitkę” z obrońcą i znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego akcję wyprowadzał Maciej Majewski, ale na linii środkowej boiska poślizgnął się na piłce i stracił futbolówkę. Szybką kontrę wyprowadził Michał Lis, a Cezary Koper podwyższył prowadzenie na 0:2. Wynik, który patrząc na przebieg meczu, był wręcz sensacyjny. W drugiej odsłonie zawodnicy Żabki Polska musieli jeszcze odważniej zaatakować, a przede wszystkim zachować więcej zimnej krwi w decydującej fazie akcji. Już od początku zapowiadało się na szybkie odrobienie strat, ale bardzo dobrze dysponowany w bramce był Adam Rybczyński, który w krótkim odstępie czasu dwukrotnie zatrzymał próby Alexa. Chwilę później pomogła mu poprzeczka. Pachniało bramką dla gospodarzy, ale golkiper nie dał się pokonać. Dopiero w 31. minucie sposób znalazł Albert i zdobył gola kontaktowego. Neostands mógł odpowiedzieć w kolejnej akcji, ale strzał Michała Lisa zatrzymał się na słupku. Była to jedna z nielicznych okazji gości, po której rywale wrócili do atakowania. W 34. minucie spudłował Mateusz Błaszkiewicz, ale chwilę później skutecznie zagrał Maciej Majewski, który trafił na remis 2:2. W końcowych minutach Żabka Polska wyraźnie zagrała o pełną pulę zostawiając coraz więcej miejsca na swojej połowie. Okazję miał Piotr Szymański, który już położył na ziemię bramkarza, ale nie udało mu się skierować futbolówki do siatki. W 39. minucie zadanie swojej drużynie utrudnił Albert otrzymując żółtą kartkę. Wynik się nie zmienił i spotkanie zakończyło się remisem 2:2, z którego znacznie bardziej mogą się cieszyć goście, nawet biorąc pod uwagę, że po pierwszej połowie prowadzili 0:2. Żabka Polska zdominowała spotkanie i tylko brak skuteczności oraz bardzo dobra gra bramkarza przeciwników nie pozwoliły na zgarnięcie kompletu punktów.