Kolejka 9 poniedziałek, 29 maj 2023 godz. 19:30

O godzinie 19:30 doszło do pojedynku między Alea Iacta Est i Zofijki FC w ramach 3 ligi Biznes. Goście przed tym spotkaniem zajmowali 3 miejsce z 12 punktami natomiast gospodarze plasowali się na piątej pozycji z 9 punktami. Otwarcie wyniku nastąpiło w 6 minucie, kiedy to Kuba Rupiński zagrał piłkę do Krystiana Fliszkiewicza, a ten nie pomylił się i mieliśmy 0:1. Goście poszli za ciosem i już 6 minut później za sprawą Oliwiera Pytela wyszli na dwu-bramkowe prowadzenie. Gospodarze też mieli w tym okresie swoje szanse, lecz Zofijki grały bardzo dobrze w defensywie i nie pozwalali na zbyt wiele. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2 i nic nie zapowiadało, że Alea odwróci losy meczu. Jednak w drugą połowę tego spotkania lepiej weszli piłkarze w białych trykotach. Już w 24 minucie bramkę kontaktową strzelił Jakub Udziela po dobrym podaniu bramkarza, czyli Pawła Szymańskiego. Radość ta nietrwała zbyt długo, bo w 27 i 29 minucie goście za sprawą najlepiej dysponowanego w tym meczu Kacpra Krajewskiego podwyższyła prowadzenie na 1:4. Gospodarzom nie udało się nic więcej w tym spotkaniu ugrać za to Zofijki na pięć minut przed końcem tego meczu podwyższyli prowadzenie na 1:5.