Kolejka 5 czwartek, 27 kwiecień 2023 godz. 21:45

Kolejne spotkanie w czwartkowy wieczór to starcie pomiędzy Zofijkami, a Eonem Polska. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Obie ekipy walczyły o przejęcie kontroli nad grą, ale w pierwszej połowie poza kilkoma strzałami z dystansu nie obejrzeliśmy nic ciekawego. Emocji dostarczyła jednak druga odsłona spotkania. Już w 27 minucie Damian Metryka uderzył płasko z dystansu i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Chwile później Jacek Wróblewski podwyższył na 0:2 i wydawało się, ze wszystko zmierza w kierunku zwycięstwa gosci. Piłka nożna to jednak sport, który bywa przewrotny i tak stało się tym razem. W samej końcówce grać zaczęli gospodarze. Na piec minut przed końcem do siatki tragił Kacper Krajewski i mieliśmy 1:2. Chwile później gospodarze wyszli z kolejna dobra akcja. Piłka po strzale odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki. Zatem mieliśmy 2:2 losy zwycięstwa toczyły się do ostatnich sekund, gdy Jakub Rupinski z zimna krwią wykorzystał swoją okazje w ostatnich sekundach spotkania. Tym samym to gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów.