Kolejka 5 czwartek, 27 kwiecień 2023 godz. 19:30

Czwartkowe zawody rozpoczęliśmy od meczu Team Ivulin III i Dental Doktor.obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Lepszy bilans mają gospodarze, którzy jeszcze nie zaznali smaku porażki w tym sezonie. Pierwsza bramka padła w 6 min. Wtedy na listę strzelców wpisał się Ihar Pikuła, któremu piłkę wyłożył Zmicer Jarmolenka. Ok 10 min bramkarz gości sfaulował zawodnika Ivulinu w polu karnym. Do rzutu karnego podszedł Jarmolenka, lecz w tym pojedynku bramkarz okazał się lepszy. Mimo kilku dogodnych sytuacji, wynik do przerwy brzmiał 1:0. Po zmianie stron zawodnicy obu drużyn zwiększyli obroty. Dało to efekt w 32 min. Jauhien Shaban podał piłkę do Antosia Łahvinieca, który minął bramkarza i wbił futbolówkę do pustej bramki. Minutę później Janek Śmigielski wbiegł w pole karne z lewej strony, po czym wystawił piłkę Ernestowi Wójcikowi, który strzelił bramkę kontaktową. Po kolejnej minucie Śmigielski doprowadził do wyrównania. W ostatniej minucie spotkania, Łukasz Siwy dostał podanie na lewą stronę i mocnym strzałem z lewej nogi, strzelił bramkę dając DD upragnione zwycięstwo. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3. Wygrana pozwoliła DD na objęcie pozycji lidera w 3 Lidze Biznesu. Po więcej zapraszamy do materiału VEO.