Kolejka 2 poniedziałek, 03 kwiecień 2023 godz. 19:30

Starcie El Barrio FC z Alea Iacta Est rozpoczęło się prawdziwym zastrzykiem gorącej atmosfery mimo bardzo chłodnego wiosennego wieczoru. Ciekawi nas, czy goście sami nie byli zaskoczeni, że już po czterech minutach prowadzili 0:3. W szoku na pewno był ich rywal, któremu jednak taki obrót spraw nie podciął skrzydeł. Na ich szczęście, mieli moment przebłysku, którego głównym inicjatorem był Aarab Hamza. Dzięki jego trafieniu i asyście "Meksykanie" złapali kontakt z przeciwnikiem. Do wyrównania niestety nieco zabrakło. Nie byli oni w stanie wykorzystać momentu słabości AIE, które z czasem odzyskało inicjatywę i jeszcze przed przerwą zdobyli gola na 2:4. Tu już sytuacja gospodarzy mocno się skomplikowała i niestety w drugiej odsłonie byli totalnie bezskuteczni. Trudno było im się przebić przez szczelną obronę rywali, którzy robili swoje i wyglądali lepiej przy piłce. Do tego doszedł fakt, że byli bardziej skuteczni i do końca spotkania dołożyli jeszcze trzy gole. Tego ostatniego, na 2:7, który nota bene był jego czwartym, zdobył Jakub Udziela - najlepszy zawodnik na boisku w tej potyczce. Alea rozpoczyna zatem ten sezon kompletem dwóch zwycięstw, które pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość.