Kolejka 1 poniedziałek, 27 marzec 2023 godz. 20:15

Późnym poniedziałkowym wieczorem przyjemność mieliśmy gościć drużyny z 3 klasy rozgrywkowej, a dokładniej to w sezonie wiosennym po raz pierwszy na plac wyszły drużyny Eternis vs Trójkąt Bródnowski. Początek meczu był bardzo wyrównany, a drużyny naprzemiennie szukały sobie sposobu na pokonanie bramkarzy, jednak przez pierwsze 10 minut piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. W końcu po kilkuminutowych natarciach wynik spotkania otworzyli Gospodarze, którzy to w 13 minucie przy drobnej pomocy przeciwników wyszli na prowadzenie po golu samobójczym. Od tej pory Eternis coraz częściej był w posiadaniu piłki, pewnie rozgrywał akcje oraz częściej bywał pod polem karnym rwali, aczkolwiek swoje szanse zaczęli wykorzystywać dopiero pod koniec pierwszej połowy. Na minutę przed końcem po jednym z fauli sędzia odgwizdał rzut wolny, a do wykonania powinności podszedł dobrze nam znany Grzegorz Goliszewski, który pewnym strzałem obok słupka wyprowadził swoją drużynę na dwubramkową przewagę. Po zmienię stron dobra jakoś gry nie opuszczała sadowników w czerwonych strojach, a 3 minuty po rozpoczęciu bywaliśmy świadkami kolejnego błędu Trójkątna Bródnowskiego, który znów skierował futbolówkę do własnej bramki. Mimo sporej ilości błędów Goście nie zamierzali się tak szybko poddać i w 28 minucie zdobyli gola za sprawą Krzysztofa Dąbrowskiego i mogło się wydawać, że to właśnie po tym trafieniu wrócą na właściwe tory. Tak się jednak nie stało, a błyskawicznie na żądny cios Gości odpowiedział Goliszewski, który pewnym strzałem zanotował swoje drugie trafienie w tym meczu. W końcówce spotkania Trójkąt Bródnowski starał się jeszcze odrabiać straty i nawet udało im się zdobyć gola na 4:2, jednak na powrót w tym meczu było już za późno i mecz finalnie zakończył się tym samym wynikiem.