Kolejka 8 środa, 24 maj 2023 godz. 21:15

Żółte kartki
Czerwone kartki

The New GreenBack nie miało zamiaru odpuścić walki o mistrzostwo, a mecz przeciwko Trójkątowi Bródnowskiemu mógł się okazać pułapką. Goście, mimo że skromnie punktują, potrafią postawić się każdemu rywalowi. Szybko się okazało, że tym razem tak nie będzie. Gospodarze od pierwszych minut przejęli inicjatywę i nie dopuszczali przeciwnika pod własne pole karne. Stosunkowo szybko dwa razy do siatki trafił Paweł Michoński, czym „ustawił” dalszy przebieg rywalizacji. TNGB bezpiecznie prowadząc nie forsowało tempo, a w szeregach TB narastała frustracja, która miała moment kulminacyjny w 17. minucie, gdy „ciśnienia” nie wytrzymał Jakub Salamon. Odpowiedział mu Jakub Kowalski i w efekcie obaj panowie obejrzeli czerwoną kartkę. Niespełna 60 sekund później Grzegorz Gaworek trafił na 3:0 i wydawało się, że spotkanie zostało rozstrzygnięte. W drugiej połowie gospodarze dorzucili dwie bramki i ostatecznie zwyciężyli 5:0 po jednostronnym pojedynku. Ozdobą spotkania był gol bramkarza, Patryka Olszańskiego, który przymierzył niemalże z połowy boiska. Dzięki wygranej The New Greenback pozostaje w kontakcie z liderem tabeli i coraz więcej wskazuje na to, że o mistrzostwie może rozstrzygnąć bilans bramkowy.