Kolejka 2 środa, 05 kwiecień 2023 godz. 20:30

Ostatnim środowym pojedynkiem był mecz rozgrywany w ramach 1 ligi biznes, gdzie na placu spotkały się ekipy Implus UA vs Tornado UA. Mecz rozpoczął się od błyskawicznej bramki Gości, którzy już w 6 minucie meczu otworzyli wynik spotkania za sprawą Taras Tosolkovski, jednak prowadzenie nie trwało zbyt długo. Implus nie zmierzał stać w cieniu i niemal od razu ruszył do ataku, a wglądu tego mogliśmy ujrzeć już 4 minuty później, gdy piłkę do siatki kierował Vadym Tymoniuk, który po rajdzie lewą strona boiska pewnym strzałem doprowadził do remisu. Od tego momentu było wiadome, że mecz będzie niezwykle wyrównany, a obie drużyny będą walczyły o zgarnięcie pełnej puli do ostatniego gwizdka sędziego. Drużyny nie zamierzały poprzestawać w kreowaniu nowych ciekawych rozwiązań, lecz cały czas bliżej zdobycia gola byli Goście. Po kilkuminutowej bezbrakowej ciszy w końcu pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Orest Petryshyn i na protokole widniał wynik 1:2. W druga część meczu lepiej weszli zawodnicy w różowych strojach i już po 5 minutach mogliśmy oglądać ich trafienie za sprawą Roman Pihariev, który doprowadził do remisu. Ten gol dał sporego wiatru w żagle ekipie Gospodarzy, a to szybko zaczęło przekładać się na kolejne składne akcje. W 33 minucie bywaliśmy świadkami dość niecodziennego trafienia, bowiem wysoko z piłką wyszedł bramkarz Impulsu, który nie zastanawiając się podjął próbę strzału, a ta okazała się skuteczną i piłka po jego strzale wyładowała w siatce dając prowadzenie. Tornado Próbowało wielokrotnie przechytrzyć obronę drużyny przeciwnej, lecz ta w końcówce była praktycznie nie do przejścia co zdecydowanie utrudniało zdobycie gola. W końcówce meczu gwóźdź do trumny przybił Vadym Tymoniuk, który na dwie minuty przed końcem meczu ustanowił wynik spotkania na 4:2 zapewniając swojej drużynie zasłużone trzy punkty.