Kolejka 9 środa, 31 maj 2023 godz. 21:15

Oba zespoły obecne rozgrywki spisały już na straty. Zarówno Tornado UA, jak i FK Almaz przed spotkaniem nie miały już szans na medale, a nie oszukujmy się, z pewnością takie były ich cele. Wydaje się, że również widmo spadku nie powinno być im straszne, zatem teoretycznie mecz nie miał wielkiej stawki. Pewne jednak było, że żadna z drużyn nie odpuści i będzie chciała dopisać do swojego konta komplet punktów. Uprzedzając fakty możemy powiedzieć, że tak też było. Początek spotkania był znacznie lepszy dla gospodarzy, którzy po sześciu minutach gry prowadzili 2:0. Pierwsze trafienie padło łupem Ruslana Kuchera. W 6. minucie faulowany w polu karnym był Taras Tsolkovskyi, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Pavlo Chervonohrodskyi. Bramkę kontaktową zdobył Vladyslav Andriusta po asyście Jurii Rubashnyi. Gra się nieco wyrównała i FK Almaz dążył do trafienia na wagę remisu. Tak się nie stało, a do siatki trafili rywale. W 18. minucie mocnym uderzeniem od słupka bramkarza pokonał Taras Tsolkovskyi, a chwilę przed przerwą odpowiedział Anatolii Zvaniuk i efekcie do przerwy Tornado UA prowadziło 3:2. Goście mieli nadzieję na dobre rozpoczęcie drugiej połowy i poszukanie okazji do wyrównania. Niestety, dla nich, stało się coś zupełnie odwrotnego. Ponownie świetny początek rozegrali gospodarze i w ciągu pięciu minut podwyższyli prowadzenie do wyniku 5:2. Przewaga trzech bramek mogła okazać się wystarczająca, aby dopisać 3 punkty do swojego konta. W 30. minucie stratę zmniejszył Vladyslav Andriusta, ale nie było widać, aby FK Almaz miał pójść za ciosem. Ostatecznie Tornado UA dobrze broniło dostępu do własnej bramki, a gola na 5:4 straciło dopiero w ostatniej minucie spotkania. Na zmianę wyniku zabrakło czasu i gospodarze wskoczyli na piąte miejsce w tabeli.